Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 14-05-08, 10:53
Το avatar του χρήστη Kotsos
Kotsos Ο χρήστης Kotsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.837
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον μαγαζάτορα που λες τον ξέρω και εγώ ,όταν αποκτήσεις σχέσεις μαζί του ,λίγο δύσκολο γιατί είνα μυστικοπαθης και αμίλητος ρώτα τον πόσες φορές τα έχει ακούσει απο πελάτες που έχουν χάσει όλα τους τα ψάρια λόγω του ότι ακολούθησαν τις συμβουλές του.Και συγκεκριμμένο παράδειγμα φίλου μου απο Κομοτηνή που τον έγδαρε στην κυριολεξία για να του κάνει ένα ενυδρείο καμμια 200 λ. και ένα σκίμμερ που πιο πολύ έμοιαζε με ουροσυλλέκτη,και για την προκαταβολή που του πήρε για έναν αχίλες τον οποίο όταν πήγε να τον πάρει δεν του τον έδωσε με το πρόσχημα ότι τον στρώνει και όταν ψόφησε ,πάει και η προκαταβολή αγύριστη.
Νομίζω πως τον έχετε φωτογραφήσει και πως αν κάποιος έχει πάει έστω και μια φορά στο μαγαζί του έχει καταλάβει για ποιον μιλάμε.
Ναι είναι περίεργος άνθρωπος και πολύ κλέφτης μπορεί να πάρεις ψάρι ακόμη και στην διπλάσια τιμή από αυτήν που θα το βρείς αλλού.

Αν δείς συνήθως δεν έχει πολλά ψάρια στα ενυδρεία του. Έχει δηλαδή γύρω στα 8 ψάρια στα 200 λίτρα. Γι' αυτό και είναι τόσο υγιή χωρίς μηχανήματα. Και φυσικά δεν έχει ούτε κοράλια ούτε γαρίδες, τίποτα. Μόνο ψάρια.

Δουλεύει κυρίως με παλιούς χομπίστες που δεν εμπιστεύονται τον καινούριο εξοπλισμό και προτιμούν τις παλιές μεθόδους. Έχει δηλαδή σταθερή πελατεία...

Πάντος τα ενυδρεία του είναι πολύ ωραία με πολλά χρώμματα. Εγώ προσωπικά δεν χωρταίνω να τα βλέπω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries