Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 17-08-06, 09:48
georgeR Ο χρήστης georgeR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Περιοχή: Θρακομακεδόνες
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Κατ'αρχήν υπερευχαριστώ για το πλήθος των απαντήσεων!!
αν ήξερα ότι τόσοι θα ασχολούνταν με το πρόβλημά μου τόσο σύντομα ...τουλάχιστον θα είχα γράψει νωρίτερα (τό'χω δει καιρό το site και διαβάζω όσο μπορώ και όσο καταλαβαίνω)

Ε! αφού υπηρξε ενδιαφέρον να ...διευκρινίσω λίγο λοιπόν τον προβληματισμό μου :

Σίγουρα οι διακοπές δεν τυχαίνουν κάθε μέρα.Μπορεί να τύχουν και μία μόνο φορά το χρόνο ! Τυχαίνουν όμως οι άτιμες τις χειρότερες περιόδους Μπορεί να τύχει διακοπή 8 ωρών (λόγω πτώσης υποσταθμού) με χιόνι ή ισχυρή καταιγίδα (εγινε 3 φορές πέρυσι) + είσοδο νερών στο υπόγειο !!
Ε! νά'στε σίγουροι ότι το τελευταίο πράγμα που θα θέλατε εκείνη την ώρα είναι να είστε τροπικά ψάρια στο ενυδρείο αρχάριου του οποίου το ενδιαφέρον για σας τοποθετείται γύρω στη ..15η θέση εξ ανάγκης

Η θέση ενυδρείου είναι σε κλειστό μη κλιματιζόμενο χώρο (υπολογίζω θερμοκρασίες 15-30)
..."συνελόντι ειπείν" (απ'οσα έχω καταλάβει)
"ή είστε ψάρια του κρύου νερού ή ψοφάτε"
ε! τώρα αν περιμένετε ο ιδιοκτήτης σας να χρησιμοποιήσει ups που δεν εχει αξιωθεί αλλαγή νερού να κάνει...
αρα "να στε και ανθεκτικά σαν χρυσόψαρα"
τωρα ...πως γίνεται να μην μεγαλώνετε και ταυτόχρονα να είστε ενδεδειγμένη λύση για αρχάριο???

Τωρα θα μου πείτε "τί λέει ο άνθρωπος", "αν δεν πάθεις δε μαθαίνεις" "ξεκίνα με το καλό και όοοταν βρείς τις αναποδιές ε! τις αντιμετωπίζεις!"

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω αλλά επειδή θάθελα πρίν ξεκινήσω να δώ ότι υπάρχει ή μπορεί να υπάρχει μια ..."πιό βιώσιμη" λύση μακροπρόθεσμα από τις παρακάτω δύο
  1. ενυδρείο κενό /νερό με χλωρίνη (για την άλγη ντε!)/ τεχνητές φυσαλίδες
  2. ενυδρείο με χρυσόψαρα /ούτως ή άλλως καλύτερα από τη γυάλα θα τη βγαλουνε/ή..."σάμπως πρόκειται να σου ζήσουνε πάνω από 2-3 μήνες?" όπως μου είπε κάποιος "φίλος"
...Ε! γι'αυτό θετω τον προβληματισμό
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries