Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 06-10-14, 11:30
Το avatar του χρήστη sailor247
sailor247 Ο χρήστης sailor247 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 460
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouboulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίος ο Κώστας !! Ευχαριστώ αδελφέ.




Κώστα το ενυδρείο θα έχει διαστάσεις 130Χ70Χ60 ύψος. Δεν το έχω ετοιμάσει ακόμα Μαζεύω τα υλικά που θα χρειαστώ πρώτα. Αυτό που με ενδιαφέρει πρώτα είναι το συμπράγκαλα του φωτιστικού Τα υπόλοιπα είναι εύκολα για μένα. Για την ώρα ετοιμάζω ένα κύβο 130 λίτρα που τα led drivers ψήκτρες κτλ τα έχω είδη στα χέρια μου και δεν θα δουλεύει με ανατολή δύση. Άλλωστε είναι η πρώτη μου φορά που φτιάχνω reef και πάω σιγά, σιγά. Ποιο πολύ το θέμα το άνοιξα για φίλο με παρόμοιο ενυδρείο που έφτιαξε τώρα και καίγεται για το φωτιστικό.




Για να πάω σε 10βατα ή μουλτι τσιπ αποκλείεται Ποιο καλά να καταλήξω σε επώνυμα led με ldd drivers Ένας λόγος είναι η καλύτερη διασπορά, μετά η διαχείριση της εκπεμπόμενης θερμότητας. Το ξέρω ότι είναι μανούρα τα 3βατα, αλλά μια φορά το φτιάχνεις το φωτιστικό. Απλά θέλω να καταλήξω στον σχεδιασμό, πως θα το κάνω και με τι, γιατί δεν είναι η εποχή να σκορπάμε λεφτά από εδώ και από εκεί, ούτε με παίρνει για πειράματα.





Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά. Σκέφτομαι στον κύβο που φτιάχνω τώρα τα led να τα τοποθετήσω με βιδάκια για να μπορώ αν χρειαστεί να τα αντικαταστήσω, φυσικά από κάτω θα μπει θερμοαγώγημη πάστα. Ποια είναι η γνώμη σας, βιδωτά ή κολλητά ;
Σταμάτη αν έχεις την υπομονή να κάτσεις να ανοίξεις τρύπες εγώ θα έλεγα με βιδακια και θερμοαγωγιμη γιατί κι εγώ κάθε τόσο πειραματίζομαι με άλλα λεντ και κάθομαι κάθε φορά και ξεκολαω τα παλιά.Θερμοαγωγιμη που δεν είναι κόλλα έχω εγώ να σου δώσω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02563 seconds with 11 queries