Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 30-10-12, 11:10
Το avatar του χρήστη Grimo
Grimo Ο χρήστης Grimo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2009
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

Παιδια βρηκα εναν φιλο που ασχολειται καιρο με ενυδρειακα κ μου ειπε εχει εναν θερμαντηρα hagen 50w καθως δεν τον χρησιμοποιει. Εχει μια μπιλια πανω με +-.
Να τον χρησιμοποιησω η να παρω καινουριο τον ξερει κανενας? Φανταζομαι βλεποντας το θερμομετρο τον αυξομοιωνεις.
Διαβασα καποια αρθρα για φιλτρανση χθες και τελικα ο nick μαλλον εχει δικιο κ σκεφτομαι σοβαρα να παρω ενα εξωτερικο τελικα... Το θεμα ειναι οτι μαλλον θα γινει παραγγελια καθως δεν βρισκω για τα λιτρα μου στα pet shop εδω

Δεν θελω να ξεπερασω τα 80 ευρω για ..... φιλτρο + οτι βαλω μεσα του + θερμαντηρα + υποστρωμα(7,5 ευρω 1 σακουλακι θα παρω και θα το mixarw με παλιο χαλικακι που εχω.+ κοστος για λαμπτηρες που υπολογιζω ενα 20αρι + 10 για την 15αρα. + 5 θερμομετρο.
Πρακτικα μενουν αν κρατησω τον hagen θερμαντηρα μενει κοντα στο 35αρι αντε να το κανω 40αρι φτανει για εξωτερικο αξιοπιστο?
Για τις λαμπες εχω ψιλομπερδευτει... Χθες διαβαζα οτι απο 5000 -10000 kelv ευνοουν αναπτυξη φυτων.. grolux sylvania δεν βρηκα στα εδω μαγαζια, παραγγελια κ αυτο? Η εχουμε κατι αντιστοιχο?
Φιλε cogarg ας το αφησουμε για καΛοκαιρακι το temp controller !

Μετα μπορω να διαθεσω ενα 30αρι για φυτα ψαρακια κ οτιδηποτε αλλο, πιστευετε θα τα καταφερω με αυτο το budget ,γενικοτερα?
*ειμαι λιγο στριμωγμενος γιατι μετακομισαμε προσφατα και εχουμε προτεραιοτητα σε αλλα πραγματα αλλα θελω παρα πολυ να κανω ενα αξιολογο ενυδρειακι εστω και φθηνο*
Ευχαριστω για την υπομονη σας (κυριως ο nick)*
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01500 seconds with 11 queries