Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 14-01-15, 08:24
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ισχυουν ολα αυτα.η μονη διαφορα που εχω δει εγω στα παλιοτερα μελη απο τα νεοτερα,ειναι οτι υπαρχει μια γνωριμια μεταξυ τους.
ακομα και αν δεν ειναι προσωπικη(απο κοντα)οσο ναναι τον μαθαινεις καπως τον αλλον και ξερεις τι παιζει και τι να περιμενεις πανω κατω.
απο εκει ξεκιναει η "αλληλεγγυη" που βλεπεις.

και ισως δεν εχει να κανει τοσο με την παλαιοτητα του μελους,αλλα με το ποσο ενεργο μελος ειναι στο φορουμ.
δηλαδη και καποιον που δεν τον εχω γνωρισει απο κοντα,αν τον βλεπω εδω μεσα και μιλαμε καθε μερα σχεδον,
ε λογικο ειναι καποια στιγμη να τον εμπιστευτω.η να μην τον εμπιστευτω(αναλογως)

εκτος αυτου,ενα ενεργο μελος που μπαινει εδω μεσα, και αφιερωνει καθημερινα σχεδον το χρονο του για να το κανει,δεν εχει λογο να "κοροιδεψει" καποιον,
αφου συνηθως,αισθανεται ο ιδιος πως ειναι μελος του φορουμ.αλλιως δεν θα εμπαινε η δεν θα ασχολουνταν.

γιαυτο και το πρωτο πραγμα που λενε ολοι σχεδον σε νεα μελη οσον αφορα τις αγγελιες,ειναι το "κοιταμε τα παλιοτερα ποστ του πωλητη".
ειναι σημαντικο.
οι περισσοτεροι κοιτανε να κανουν το χομπι τους,να περασουν καλα και να μαθουν νεα πραγματα που τους ενδιαφερουν.
οταν το κινητρο ειναι αυτο,τοτε στο 99% των περιπτωσεων,δεν υπαρχουν προβληματα.
ενταξει μια παρεξηγηση η παρανοηση μπορει να συμβει,αλλα ειναι κιαυτο ανθρωπινο και λυνεται ευκολα,
γιατι προκειται για ανθρωπους που μοιραζονται κατι που εχουν κοινο.
και στη συντριπτικη πλειοψηφια τους,οσους ανθρωπους εχω γνωρισει απο εδω μεσα,ειναι καλοπιστοι και με καλες προθεσεις.
ασχετα αν αναγκαζονται να γινουν και καχυποπτοι καποιες φορες.
αλλο το καλοπιστος,αλλο το κοροιδο.

αν το κινητρο ειναι διαφορετικο απο αυτο,τοτε βλεπουμε να αναφερονται προβληματα κλπ.
επειτα μαθαινεται κιολας.μη νομιζεις.

και εκτος αυτου,οταν εισαι σε ενα φορουμ οπου ο αλλος δεν σε γνωριζει προσωπικα,και δεν ξερει τι ανθρωπος εισαι και το μονο που βλεπει ειναι τα γραπτα σου,
το να χασεις την εμπιστοσυνη των υπολοιπων μελων,ειναι σοβαρο θεμα.ειδικα αν θες να συνεχισεις να εισαι ενεργο μελος μια κοινοτητας.
ειναι να μη σου βγει το ονομα που λενε
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01535 seconds with 11 queries