Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 30-03-18, 07:48
Το avatar του χρήστη grvenetis
grvenetis Ο χρήστης grvenetis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-07-2016
Περιοχή: ΛΑΥΡΙΟ
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Καλημέρα φίλε Κλεόβουλε. Το καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη λογικό είναι, απλά δεν έχω εμπειρία πάνω στο συγκεκριμένο είδος κ κάθε μέρα ανακαλύπτω κ νέα πράγματα τα ψαράκια από τα 6 σύνολο τα 4 έχουν καπαρωσει εδώ κ πάρα πολύ καιρό από ένα κοχύλι, εκτός από τα δύο ποιο μικρα που απλά περιφέρονται στο ενυδρείο. Μερικές φορές έχω πετύχει κάποιο από τα δύο που δεν έχουν κοχύλι να πλησιάζουν το κοχύλι κάποιου άλλου κ αυτόματα το ψαρακι που είδη έχει κοχύλι σηκώνει πτερύγια κάνει σπαζμοτικες κινήσεις κ μια από τα ίδια κανει την ίδια στιγμή κ αυτό που πλησιάζει το κοχύλι κάνει τα ίδια , κουνιούνται με σπαζμοτικες κινήσεις κ τα δυο κ μετά από λίγο σπάνε το ένα μένα στο κοχύλι του κ το άλλο συνεχίζεις να αλονιζει στο υπόλοιπο ενυδρειο, χωρίς βέβαια να γίνεται κάτι. Τα δυο τα είχα πάρει από ένα παιδί άλλο καμία σχέση με τα υπόλοιπα ψαράκια σαν αίματα. Θέλω να πιστεύω με τις σημαντικές συμβουλές που μου έδωσε ο φίλος originalpeter πχ την άφξιση του ph να καθαρίσει το τοπίο κ να θέλουν από μόνα τους αν είναι έτοιμα ηλικιακά τα ψαράκια να θέλουν να ζευγαρώνουν κ έτσι να καταλάβω κ να μπορώ να βγάλω κάποιο ζευγάρι από εκεί για να μπορώ έπειτα να απομακρύνω τα υπόλοιπα κ έτσι να μείνω είτε με ένα ζευγάρι είτε με ένα χαρέμι που πιστεύω θα είμαι ακόμα καλύτερα. Τα ψαράκια δεν έχουν χρονισει ακόμα τουλάχιστον τα 5 σίγουρα που δεν ήταν από την ίδια γεννά αν κ τα άλλα δύο δεν νομίζω να έχουν ηλικιακά μεγάλη απόκλιση. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε Κλεόβουλε για τις συμβουλές σου εύχομαι να βγάλω στην συνέχεια άκρη εφόσον αφξισω το ph. Θα σας έχω ενήμερους για την περαιτέρω κατάσταση πως θα πάνε τα πράγματα κ ελπίζω να πάνε όλα καλά. Και πάλη ευχαριστω παρά πολυ
-------------------------
Είναι έρωτας το συγκεκριμένο είδος φίλε stanisalus18. Μακάρι αδερφε μου να πάνε όλα καλά κ να χαρώ κ εγώ την ομορφιά της γεννας. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου μακάρι να πάνε όλα καλα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη grvenetis : 30-03-18 στις 07:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01538 seconds with 11 queries