Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 16-11-14, 17:03
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

εκανα τους υπολογισμους μου μολις και σας γραφω το κοστος στη συγκεκριμενη βαση που εκανα. το ξαναλεω δεν ειναι ετοιμη η βαση, θα εχει συνεχεια, απλως με αυτα τα κομματια οπως το βλεπετε στις φωτογραφιες μου στοιχισε ...

Απο το Praktiker πηρα τα καδρονια, τα οποια προσωπικα τα θεωρησα πολυ καλυτερα απο του Leroy Merlin, ηταν τεσσερα συνολικα, ενα μεγαλο το οποιο ηταν στα 7.5 ευρω και τα τρια μικρα τα οποια ηταν στα 3.5 ευρω το ενα. 18 ευρω συνολο. μπορειτε να τα δειτε και στο site του Praktiker.

Στο Leroy Merlin, πηρα τα MDF κομματια στις διαστασεις που ηθελα και ηταν πεντε κομματια, τα δυο ηταν 16αρες και τα τρια ηταν 10αρες σε παχος. συνολικα τα πεντε κομματια μου στοιχισαν 10.5 ευρω. Επισης απο κει πηρα τα οκτω ποδαρακια κουζινας τα οποια ειχαν 0.25 λεπτα του ευρω, οποτε συνολικα 2 ευρω.

Μεχρι στιγμης για τα καδρονια, τα MDF κομματια και τα ποδαρακια κουζινας (18+10.5+2) το κοστος ειναι στα 30.5 ευρω.

Αγοραστηκαν και διαφορες βιδες και γωνιες σε διαφορα μεγεθη, υπηρχαν μερικες κιολας στην ντουλαπα απο πριν οποτε δεν γνωριζω το κοστος ακριβως για αυτες. Επισης η ξυλοκολλα και το συντηρητικο ξυλου τα οποια δεν τα ειχα, τα αγορασα αλλα δεν τελειωσαν οποτε δεν τα βαζω στο κοστος της κατασκευης της βασης. οπως και τα διαφορα εργαλεια που επισης τα ειχα.

Αυτα...
-------------------------
επισης για οποιον αναρωτιεται γιατι δεν υπαρχει ραφι ειναι επειδη θα μπει sump εκει μεσα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stanisalus18 : 16-11-14 στις 17:03 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01520 seconds with 11 queries