Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 26-07-15, 10:40
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Επεστρεψα απο διακοπες και δυστυχως ο κουβας γα την αναπληρωση αδειασε με αποτελεσμα να καει μαλλον η 12βολτη αντλια.

Υπαρχει τροπος επισκευης? Δεδομενου οτι δε μπορων να παραγειλλω απο ebay μπορω να χρησιμοποιησω αλλη αντλια? Γιαννη στο θεμα με τις σκουριασμενες βιδες ειδα οτι εβαλες αλλη αντλια. Δωσε πληροφοριες.
ελα βρε καηκε ε? οντως ειναι ενα θεμα αυτο. και εγω αναπληρωνω το βαρελακι καθε λιγο για να μην αδειασει τελειως και καει η δικια μου αντλια. υπαρχουν αντλιες με εναν μηχανισμο ο οποιος μολις αντιληφθει οτι δεν υπαρχει νερο τοτε σταματαει. δεν εχει την δυνατοτητα αυτη η συγκεκριμενη ομως.

απο οτι ξερω εχει η Tunze μια 12βολτη αντλια για αναπληρωσεις νερου. αν την βρεις στην ελληνικη αγορα τοτε τσιμπα την. δεν γνωριζω ποσο κοστιζει ομως.

μπορεις να κοιταξεις και στα ναυτιλιακα ή σε κατι παρομοιο. υπαρχουν αντλιες 12βολτες γενικα εδω στην Ελλαδα απλως δεν γνωριζω απο που μπορω να παρω πληροφοριες και να σε βοηθησω εδω.

αν δεν βγαλεις ακρη τοτε στειλε μου ενα PM να σου στειλω την δικια μου, ειχα μια ιδια να καθεται εφεδρικη απο το δευτερο ενυδρειο μου το οποιο δεν λειτουργει αυτον τον καιρο. με χαρα στην στελνω να κανεις την δουλεια σου μεχρι να βρεις λυση. και αυριο στην στελνω κιολας. καλημερα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01466 seconds with 11 queries