Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 06-06-18, 19:01
Το avatar του χρήστη alexkotsis
alexkotsis Ο χρήστης alexkotsis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-08-2013
Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Τα forum είναι μικρές κοινωνίες.
Υπάρχουν καλοί, κακοί, άλλοι διαβάζουν και βαριούνται να γράψουν, άλλοι γράφονται στο φορουμ ευκαιριακά γιατί πήραν μια γύαλα και ανακάλυψαν ότι δεν πάει παρακάτω κλπ.
Διαφωνώ κάθετα στο ότι υπάρχουν κλίκες, συμφωνώ στο ότι λίγοι συμμετέχουν αλλά σε κάθε περίπτωση δεν πιστεύω ότι για κάθε από αυτά υπάρχει δόλος ή κάτι άλλο σκοτεινό και ύποπτο.
Σε κάθε περίπτωση το κάθε μέλος θα πρέπει να έχει δικό του φίλτρο.
Από τότε που γράφτηκα στο φόρουμ έχω μάθει πολλά που με βοήθησαν στο χόμπυ αλλά αντίστοιχα και δεν έχω διαβάσει άρθρα τα οποία δεν με ενδιαφέρουν ή έχω διαβάσει άθρα τα οποία δεν τους έδωσα παραπάνω σημασία γιατί θεώρησα ότι δεν έχουν τεκμηρίωση.
Γενικά αυτό που ισχύει είναι ότι ο γραπτός λόγος συχνά παρεξηγείται γιατί όπως προανέφερα το κείμενο δεν φανερώνει διάθεση, χιούμορ, κούραση κλπ.
Κυρίως για αυτό τον λόγο πρέπει όλοι να είμαστε προσεκτικοί στο τι γράφουμε. Το ότι οι φίλοι μας γνωρίζουν το πνεύμα μας, το χιούμορ μας κλπ δεν σημαίνει ότι θα μπορέσει να το αναγνωρίσει και να συμμετέχει ο οποιοσδήποτε απλά διαβάζοντας ένα σχόλιο-άρθρο-κείμενο.
Σε ότι με αφορά θα υποστηρίζω την οποιαδήποτε άποψη αλλά θα αντιτίθεμαι και στην άσκοπη αντιδικία.
Είμαστε εδώ για να περνάμε καλά με τα ενυδρεία μας και τα ψάρια μας, να αλληλοσυμβουλευόμαστε και να χαλαρώνουμε από την ρουτίνα της καθημερινότητας.
Οτιδήποτε άλλο το θεωρώ (NO3) και με κάθε "αλλαγή" θα βγαίνει εκτός ενυδρείου.


@oreonymos η αλήθεια είναι ότι ανοίγεις πολλά θέματα και δυσκολεύομαι και να σε παρακολουθήσω. Αφού σου αρέσουν οι γενικές συζητήσεις άνοιξε ένα θέμα και κάνε κουβεντούλα "επι παντός επιστητού" με όσους θέλουν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01887 seconds with 11 queries