Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 20-07-12, 19:52
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos-gus Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε μενα ελαχε? μου χαλατε το ιλουζιον Παντως καταλαβαινω απολυτα τι λεει ο Andros, βλεπει την δυσκολια μου και τον ευχαριστω. Απλα αναρωτιεμαι, με ενα bottom aeration drain, μια αντλια, μια αεραντλια και δυο skimmer δεν κανω δουλεια? Και στην πορεια ο καλος θεουλης που ειναι κατα της υποτιμησης με βοηθησει για δευτερη αντλια και σουπερ ντουπερ φιλτρα, δεν αναβαθμιζεται? μονο το bottom θα μεινει ενα, αλλα αλλες λιμνες τρεχουν χωρις κανενα.
Αυτοι που δεν εχουν drain Νικο θα ερθει η ωρα που θα βαλουν.

Ημουν ενας απ'αυτους και εχω να σου πω το εξης....

ΒΑΛΕ

Με ενα bottom drain 110 χιλ. ισως να μπορουσε να κανει δουλεια νοουμενου οτι τα κατατροχα της βασης θα πρεπει να γινουν πιο αποτομα και ξερεις τι σημαινει αυτο?? Περισσοτερο μπετον

Κοιτα Νικο, αν καποιος μετρησει τους τσιμεντολιθους που εκτισες υψος, μηκος κλπ μαζι με τα μπετα και με καποιες προσθαφαιρεσεις μπορει ενα περιπου να υπολογισει ποσα λιτρα θα ειναι....και με βαση αυτα θα ειναι περιπου...25000 λιτρα ισως και περισσοτερα.....

Λοιπον Νικο, δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα αυτα τα πραγματα θα πρεπει να τα λεμε και απ'εκει και περα οτι αποφασισεις εμεις θα ειμαστε εδω να βοηθησουμε σε οτι και οπως μπορουμε
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01517 seconds with 11 queries