Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 06-06-07, 14:39
Το avatar του χρήστη chris the trik
chris the trik Ο χρήστης chris the trik δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Περιοχή: ΤΡΙΚΑΛΑ
Μηνύματα: 123
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια

Το ενυδρείο έχει αρχίσει από την προηγούμενη εβδομάδα, μόλις τελείωσα και έβαλα το καπάκι δηλαδή. Έχει δρόμο ακόμα και ως προς την τοποθέτηση των φυτών και ως προς την ισορροπία του όλου συστήματος.
Σαν ψαράκια σκέφτομαι να βάλω για αρχή τα δυο σκαλάρια που έχω και να αγοράσω άλλα 3 με 4 αφού πρώτα θα φέρω το νερό στα μέτρα τους.

Κώστα όπως κατάλαβες και εσύ είναι νωρίς ακόμα μιας και τα φυτά δεν έχουν πάρει τα πάνω τους και τα περιμένω πως και πως.

Alanboyωραία η άσπρη άμμος αλλά βρομίζει εύκολα, εγώ ήθελα μαύρη την περίοδο όμως που έψαχνα να βρω άμμο δεν βρήκα κάτι σε καλή τιμή .
το σαμπ είναι 50Χ30Χ40 είναι από πλεξι γκλας (σαν πρώτη προσπάθεια καλό είναι αλλά με κάποια λαθάκια.
Αντλία χρησιμοποιώ μία ατμαν 203 που έχει 2000λίτρα επιστροφή και 2 μέτρα μανομετρικό ύψος (δεν έχω μετρήσει την απόδοση που έχει τώρα).
Σαν τρύπες στο ενυδρείο έχω κάνει 2 στον πάτο του, 1 ίντσα η κάθε μια και είναι στις πίσω γωνίες του. Χρησιμοποιώ την μία για την υπερχείλιση και την άλλη την έχω ταπωμένη(ίσος να την εκμεταλλευτώ σε μελλοντική χρήση)
στο πλαϊνό τζάμι έχω κάνει μία τρύπα μίας ίντσας (την οποία την έχω ταπωμένη και αυτή) και μία ½ της ίντσας από την οποία έχω την επιστροφή του νερού από την αντλία.
Η υπερχείλιση είναι καθαρά δικιάς μου πατέντας και θα σου έλεγα να κοιτάξεις σε DURSOαν ενδιαφέρεσαι να κάνεις κάτι παρόμοιο, γιατί είδα και έπαθα να την κάνω όσο το δυνατόν αθόρυβη.
Στις φωτογραφίες που βάζω πιστεύω να σου λυθούν κάποιες απορίες.

Mariahγια όλη την προσπάθεια μέχρι τώρα πήρα πολλά πράγματα από τα παιδία μέσα στο φόρουμ και ακόμα παίρνω και τα ευχαριστώ φυσικά .
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 012.jpg
Εμφανίσεις:  366
Μέγεθος:  72,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 002.jpg
Εμφανίσεις:  354
Μέγεθος:  84,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 005.jpg
Εμφανίσεις:  404
Μέγεθος:  114,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 001.jpg
Εμφανίσεις:  346
Μέγεθος:  84,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 017.jpg
Εμφανίσεις:  469
Μέγεθος:  105,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 015.jpg
Εμφανίσεις:  353
Μέγεθος:  120,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,04594 seconds with 12 queries