Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 17-11-17, 22:04
Γιωργος_Παυλου Ο χρήστης Γιωργος_Παυλου δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-06-2017
Περιοχή: Αργολιδα
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rottbea Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλη επιτυχια και διαβασμα καταρχην στις εξετασεις.Για αρχη 2-3 πραγματακια.Μια αλλαγη την εβδομαδα ειναι αρκετη.Θερμοκρασια 27 νομιζω δεν χρειαζεται 25 εισαι οκ.Προσοχη στην χρηση εξελ.Σε καποιαφυτα εχει αναποδες ιδιοτητες.Βαλισνεριες και αλλα ειδη δεν το συμπαθουν.Μια φωτο θα βοηθουσε πολυ περισσοτερο.
Ευχαριστώ πολύ!.Κανονικά κάνω μια αλλά είχα ένα μικρό θεματακι με άλγη και για αυτό έκανα δύο την βδομάδα....πιστεύω πως από βδομάδα θα ξανά πέσω σε μια αλλαγη...το excel το ξέρω πως έχει παρενέργειες για αυτό είναι πολύ προσεκτικός.Ανεβασα δύο φωτογραφίες πιο πάνω

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nicpapa Εμφάνιση μηνυμάτων
Το προβλημα σου ειναι εδω .:
Φωτισμός Πηγές φωτισμού (πλήθος και τύπος): 1 grolux 24watt
Χαμηλός φωτισμός
Διάρκεια φωτισμού: 7 ωρες την μερα Υποστήριξη οργανισμών* Φίλτρανση: Τετρα filterbox 300
Θέρμανση/ Ψύξη:tetra 50w
Λίπανση: seachem flourish
Ελειπης λιπαννση
Παροχή CO2: flourish excel
Το excel δεν ειναι διοξειδιο..
Άλλες τεχνικές ευκολίες ή/και παρεμβάσεις:**- Διατροφή: tetra waffer,tetra min
Παράμετροι pH:* 7,9
Γενική σκληρότητα (GH):13
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):8-9
Το νερο σου ειναι αρκετα σκληρο ...

Δεν ειδα τις φωτο ειναι τεραστιες, αλλα βγάλε ρε συ αυτες τις αηδιες απο μεσα, τα διακοσμητικα...
Για φωτισμό είχα δύο grolux στα 24βατ αλλά μου είπαν πως είναι πάρα πολύ οπότε την μια την έβγαλα.Γνωριζω πως το excel δεν είναι co2 αλλά είναι η επόμενη λύση εκτός από σύστημα co2 νομιζω.Την μπορώ να κάνω για να φτιάξω την ποιότητα του νερού μου?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιωργος_Παυλου : 17-11-17 στις 22:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01628 seconds with 11 queries