Θέμα: 210lt Light Reef
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 12-08-16, 00:03
Το avatar του χρήστη mixalis1708
mixalis1708 Ο χρήστης mixalis1708 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-09-2014
Περιοχή: Ιεραπετρα
Μηνύματα: 187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
καλως ορισες φιλε και από εμενα!
καταρχήν θελω στείλω τους θερμούς χαιρετισμους μου στην πανέμορφη Ιεράπετρα και σε ολους τους φίλους που εχω εκει όπως και σε ολη την Κρητη!
καλη πορεία να έχεις και σιγά σιγά να το καμαρώσεις όπως το ονειρευόσουν!
βλέπω ότι ξεκίνησες αρμονικά με μετρημένες κινήσεις και με ένα πλανο!
προσωπικά μου αρεσει η λογικη αυτή!
οποτε μπορείς βαλε καμία φωτο από την υπερχείλιση να δουμε πως τρεχει από πισω μέχρι το σαμπ!κατι θα γίνετε
ενεργο άνθρακα & αντιφωσφορο να παρεις αν μπορείς!
επισης το βαμβάκι δεν νομίζω να χρειάζεται!
αν ο ζωντανος είναι καθαρος και οκ καλύτερα ανέβασε τον πανω στο ενυδρείο και τοποθέτησε τον διάσπαρτο πανω στον νεκρο,ετσι θα επισπεύσεις το ζωντάνεμα του νεκρού!
καλο είναι σιγα σιγα να παίρνεις τεστακια αμμωνίας νο2 νο3 για αρχη και στην συνεχεια κχ ασβέστιο μαγνήσιο και φωσφορικά!
Μιχάλη σου εύχομαι καλη αρχη!
για οποιοδήποτε προβληματισμο η' απορια εχεις,οι μοδ του φόρουμ αλλά και εμείς θα χαρούμε ολοι να βοηθήσουμε!
Ευχαριστω πολυ! Αν εχεις φιλους εδω σιγουρα θα εχουμε καποιους κοινους ολοι εδω πανω κατω γνωριζομαστε..

Τωρα στο θεμα μας, εχω τοποθετησει τον ανθρακα και τον αντιφοσφωρο απο την πρωτη μερα στο σαμπ στα κλασικα μαυρα καλτσακια επισης δεν θελω να βαλω ζωντανο πανω γιατι ειναι αρχη και φοβαμαι για pests..

Τεστακια εχω προμηθευτει της salifert καποια και καποια αλλα της ΑΡΙ (δεν τα βρηκα ολα της ιδιας εταιριας) και εχω αυτα :

NH4/NH3
NO2
PH
KH/ALK
NO3
GH

Φωτογραφιες απο την υπερχειλιση θα ανεβασω με τη πρωτη ευκαιρια καθως και το βραχο που μπηκε σημερα ..

H διαθεση σας για μια καλη κουβεντα αλλα και οι συμβουλες σας ειναι πολυ σημαντικες !
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 11 queries