Θέμα: Dwarf Hair Grass
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 27-06-18, 10:12
Το avatar του χρήστη vag123
vag123 Ο χρήστης vag123 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-06-2018
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχίζω από το τέλος. Το ένα είναι χαλίκι το άλλο άμμος. Ο,τι αρεσει σε εσένα. Προσωπικά εάν εστηνα τώρα θα έβαζα και το υπόστρωμα της tropica κάτω κάτω .

Είναι βασικό να αποφασίσεις τι φυτεμένο θες. Πόσο χρόνο και χρήμα διαθέτεις . Το φως είναι το τελευταίο που θα κοιτούσα. Το βασικότερο και δυσκολότερο να πετύχει ειναι το co2.

Το ενυδρείο είναι με καπάκι? Έαν ναι τι λάμπες παίρνει?
Ελπίζω να μην σε κουράζω
Τα φυτά που έχω σκεφτεί είναι eleocharis parvula , java moss(πάνω σε κάποια πέτρα) , Anubias barteri var. nana.
Από χρόνο έχω αρκετό και από χρήμα κινούμαστε σε φυσιολόγικα πλαίσια.
Το μόνο που φοβάμαι μην με βγάλει εκτός προϋπολογισμού είναι το co2 και για αυτό έχω επιλέξει πιο εύκολα φυτά.
Το ενυδρείο είναι με καπάκι. Για το τύπο της λάμπας που παίρνει θα σε ενημερώσω αύριο το πρωί.
Όσον αφορά το υπόστρωμα της tropica μιλάς για αυτό έτσι;
https://misirlis-aquarium.gr/60-ypos...249612007.html
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενυδρείο είναι με καπάκι? Έαν ναι τι λάμπες παίρνει?
Όπως ανέφερα και χθες το ενυδρείο έχει καπάκι και σήμερα προσπάθησα να δω τι λάμπα παίρνει χωρίς αποτέλεσμα. Έβγαλα την λάμπα που είχε πάνω αλλα δεν αναγράφει κάτι πάνω της. Καμία ιδέα ώστε να δω με τι λάμπες είναι συμβατό; Το μήκος της είναι γύρω στα 60 εκατοστά.
(Μήπως να ανοίξω άλλο thread; )

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vag123 : 27-06-18 στις 10:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries