Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 07-06-14, 21:16
Το avatar του χρήστη kalmichalis
kalmichalis Ο χρήστης kalmichalis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-08-2011
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα
Μηνύματα: 283
Προεπιλογή

Ναι φυσικά το έλυσα με tremazol, έκανα τη θεραπεία και τέλος.

Αλλά κάποιο θέμα υπάρχει με τα ψαράκια γενικα
Ο ένας δίσκος μου έιχε φαγωμενα ραχιαίο πτερύγια και του έκανα θεραπεία με ektozon,
Ελπίζω να δω βελτίωση και να αναπτυχθούν ξανά
Και το άλλο είναι πιο σημαντικό
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΛΕΙΠΑ 4 ΜΕΡΕΣ, ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ, δεν ειναι δυνατον αυτο που ζω
ΜΗΠΩς ΕΧΕΙ "ΜΑΤΙ", ΠΑΡΑΣΙΤΑ, ΒΑΚΤΗΡΙΑ, ΟΛΑ ΜΑΖΙ,,, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ,,,
δυστυχως επιδη ειμαι το πολεμικο ναυτικο ελειψα 4 μερες, απο τη δευτερα και την δευτερα ενας δισκος μου ειχε ακανονιστη κολυμβυση και εκανε κατι τιναγματα στην αμμο πανω κατω και γυρο γυρο σε ασχετες στιγμες ξαφνικα και μονος του, αυτο το πρωτοπαρατηρησα την περασμενη κυριακη που εκανα αλλαγη νερου, κατα τη διαρκεια της αλλαγης, μεχρι που σκεψου οτι τον επαιρνε το ρευμα του φίλτρου, κι το κορμι του είχε σκευρωσει , μην τα πολυλογο εχθες πεθανε, αφου συνεχιζε τα τιναγματα μια στο τοσο..ολα αυτα παρουσιαστηκαν ξαφνικα την πρωτη φορα σε χρονο dt... μην τα πολυλογο εχθες πεθανε...
απο τιμες αμμωνια/νιτρωδη μηδεν, νιτρικα 4, θερμοκρασια 28,5, kh3, gh 6, ph δεν μετραω, ολα φυσιολογικα
ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ
που γυρισα στο σπιτι ο ενας δισκος μου κολυμπαει στην επιφανεια του νερου με το προσωπο προς τα πανω και εχει ρουφιγμενη κοιλιτσα και δεν τρωει, τα περιτοματα μια χαρα, αλλα δεν ξερω τι ειναι,,,,
μολις εκανα 60% αλλαγη νερου και εριξα βιταμινες serafishtamin στο νερο, γτ δεν τρωει και δεν ξερω τι να κανω....

δεν θελω να βγαζω θεωριες, μηπως, μηπως βακτηρια? ΜΗΠΩΣ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΟ FLAGYL ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ 1,5 μήνα ?
εχω φτασει στο σημειο να φοβαμαι να κανω αλλαγη νερου...
Αν μπορεί κανείς να μου πει τη γνώμη του θα το εκτιμούσα, γτ αρχίζω και νευριάζω , αντί να το απολαύσω, ασχολούμαι με ασθένειες...
-------------------------



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kalmichalis : 07-06-14 στις 21:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01798 seconds with 11 queries