Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 01-08-10, 22:49   #1
ζητω τα φωτα σας!!!!
 
Το avatar του χρήστη antonhs perama
antonhs perama
Junior Member
Εγγραφή: 23-07-2010
Περιοχή: περαμα,αττικης
Μηνύματα: 16

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
antonhs perama Ο χρήστης antonhs perama δεν είναι συνδεδεμένος 01-08-10, 22:49
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

γεια χαρα σε ολους και απο μενα,δεν ειμαι μονο νεος στην παρεα σας αλλα και τελειος ασχετος με το hobby,αλλα μου αρεσει παρα πολυ η ιδεα του ενυδρειου και ειπα να κανω και εγω την αρχη μου.επειτα απο αρκετο διαβασμα στα topic μας και οσο μπορουσα να κατανοισω αυτα που διαβαζα καθ'οτι ασχετος αγορασα καποια πραγματα,απο petshop φιλου...πηρα λοιπον ενα ενυδρειο (κινεζικο) sunsun 200 lt 1,20 μηκος 0,80 υψος 40 πλατος,με εσωτερικο φιλτρο με 4 θηκες οπου τις 3 τις εχω γεμισει siporax και καποιο αλλο υλικο το οποιο δεν θυμαμαι αλλα το ακουσα σαν (αστερακι) εχω θερμαντηρα της sera για 200 λιτρα καθως και αεραντλια της sera μεγαλη με 4 παροχες,θερμομετρο εσωτερικο και απο φωτισμο 2 τ5 ασπρες,εχω παρει επισης,stick για μετρησεις καθως και stresszyme & stresscoat της api και αλατι ενυδρειου cichlid lake salt,εχω στρωσει το εσωτερικο με ενα τσουβαλι χαλικι ψιλο και πετρες μισες ασβεστολιθικες και αλλες θαλασσινες,εχω και δυο ψευτικα προς το παρων φυτα αν και στο μελλον θελω να βαλω κανονικα,σκοπος μου λοιπον ειναι να ασχολιθω με αφρικανες malaui.Μ'αρεσουν παρα πολυ και οσο μπορω ενημερωνομαι γι'αυτες...προς το παρων ειμαι σε φαση στρωσιματος μιας και ειναι ολα καινουργια και το ενυδρειο τρεχει τρεις μερες μολις,οπου εχω βαλει δυο χρυσοψαρα μεσα με προτροπη του φιλου με το petshop ο οποιος και μου ειπε να βαλω 5 κουταλακια του γλυκου αλατι ενυδρειου στο ενυδρειο μου και για μια βδομαδα 4 καπακια τη μερα stresszyme να προσθεσω οτι το στησαμε μαζι το ενυδρειο και οτι εκεινος εβαλε πρωτος τα φαρμακα και μου ειπε πια διαδικασια να ακολουθησω για μια εβδομαδα και μετα να κανω μετρησεις και να του πω,,βεβαια διαβαζωντας καταλαβα ποιες ειναι οι σωστες ενδειξεις μετρησεων για το ενυδρειο μου οπως και επισης οτι χρειαζομαι μπολι....συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειλικρινα θελω να με βοιθησετε με τις γνωσεις σας οπως στο ποσα ψαρια μπορω να βαλω μεσα και ποια??αν κανω κατι λαθως και τι..οπως και τι να προσεχω απο δω και περα,σας ευχαριστω ολους για το χρονο που μου αφιερωνετε και σας παραθετω την πρωτη μου φωτο χωρις να ειναι κατι το ιδιετερω απλα για να σχηματισετε αποψη(να πω οτι το κοστος στα πραγματα που πηρα ειναι 430ευρω)ειναι καλα???!!!!! <script src='http://img37.imageshack.us/shareable/?i=0044lr.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript> συγχωρηστε με για την ποιοτητα της εικονας αλλα ειναι απο κινητο χωρις καποια καλη ληψη....θα βγαλω ομως καλυτερες στην πορεια
__________________
my sea is my world!!!
Εμφανίσεις: 6759
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02243 seconds with 12 queries