Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 21-01-07, 19:59
Το avatar του χρήστη MiziGr
MiziGr Ο χρήστης MiziGr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 991
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stilatos Εμφάνιση μηνυμάτων
το foam ειναι το αφρολεξ δεν εχει σχεση με φιλτρο αυτο που ειπα. Απλως συνηθιζεται στα ενυδρεια να βαλεις αφρολεξ απο κατω την βαση του ενυδρειιου που καθεται το γυαλι για προλυπτικους λογους μην ραγισει το ενυδρειο. Τωρα αμα θες να βαλεις εξωτερικο φιλτρο δεν ειναι καθολου δυσκολο να κανεις εγγατασταση ειναι πανευκολο. Το μονο που πρπει να κανεις ειναι να βγαλεις το εσωτερικο απο μεσα. Εμενα μου πηρα κανενα μισαωρο. Αρχικα το τραβαγα να ξεκολλησει σιγα σιγα απο το καθε μερος του πλαστικου που ειχε σιλικονη. μετα αφου το εβγαλα το πλαστικο με μια λεπιδα σε γωνια οσο το δυνατον πιο κοντα στο τζαμι (οχι γωνια με το τζαμι διοτι το γρατζουνισες)αφαιρεσα την σιλικονη.να στησεις ενα εξωτερικο φιλτρο θα σου παρει 10 λεπτα. το να βγαλεις την σιλικονη θα σου παρει περισσοτερη ωρα.
Stilatos αφρολεξ θα αγόραζα έτσι και αλλιώς απλά δεν ήξερα ότι το λένε foam. Φίλτρο θα πάρω εξωτερικό τελικά μάλλον eheim 2213. Είναι κατάλληλο για το ενυδρείο μου;;; Να βάλω και εσωτερικό ή αυτό αρκει;; Ο θερμοστάτης θα παραμείνει μέσα στο ενυδρείο ή θα πάει στο φίλτρο;;; Όσο για το παλιό που είχε το ενυδρείο ας είναι καλά ο Vasilakis και ο φίλος του ο Άκης που ήρθανε να με βοηθήσουν. Το είχαν αφαιρέσει (μαζί με τη σιλικόνη από το τζάμι) σε λιγότερο από 5 λεπτά!!
__________________
Δεν είμαι γυναικολόγος αλλά θα του ρίξω μια ματιά

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01603 seconds with 11 queries