Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 10-11-10, 17:30
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν διαφωνώ μ' αυτά που λες Γιάννη, απλά με την ευκαιρία του νέου project του Μάκη, ήθελα να χτυπήσω καμπανάκι σε όλους τους τρελλαμένους
μποστανάδες (και σε σένα που την έχεις κουνήσει την ..βαλισνέρια) που δίνετε υπέρμετρη σημασία στα φυτά (στην διακόσμηση δηλαδή)
και πολύ μικρότερη στους κατοίκους του ενυδρείου (που θα έπρεπε να είναι το πρώτο μέλημά μας), με αποτέλεσμα να φτάσουμε και στα plant only,
δηλαδή ενυδρεία (ο Θεός να τα κάνει) που δείχνουν ενυδρεία μόνον τις ημέρες του διαγωνισμού, όταν προστίθενται "διακοσμητικά" ψάρια,
ενώ κατά το μεγαλύτερο διάστημα της ζωής τους είναι απλά γυάλινα παρτέρια, ανθοδοχεία, υδρογλάστρες, πάντως όχι ενυδρεία.

Τα λέω όλα αυτά φιλικά και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, γιατί κι εγώ θεωρώ τον εαυτό μου μποστανά και δεν θέλω να χάσουμε την μπάλλα.
Γιατί η μπάλλα είναι τα ψάρια κατά τη γνώμη μου, τα υπόλοιπα είναι το γκαζόν, πάνω στο οποίο παίζεται το παιχνίδι.
Συμφωνω μαζι σου οσο δεν παει.
Και μαλιστα ειναι απο τις σπανιες φορες οποτε αξιζε να γραψω!

Και τα ψαρια εχουνε το σκοπο τους στο συστημα που περιγραφεις αλλιως δεν θα εμπαιναν καν.
Θελουμε κατι που χεζει, να ανεβαινουν τα νιτρικα και να τρωνε τα φυτακια μας...τιποτα παραπανω.
Αλλιως θα ηταν οντως μια παραποτισμενη γλαστρα...
Τα ψαρια εχουνε γινει δευτεροκλασατα ζωντανα σε τετοιου τυποι...'ενυδρεια'....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 11 queries