Θέμα: green spot
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 29-11-15, 00:48
Το avatar του χρήστη Efh
Efh Ο χρήστης Efh δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-11-2010
Περιοχή: αθηνα αργυρουπολη
Μηνύματα: 544
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Efh
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ παλαιότερα που είχα δοκιμάσει αλγοκτόνο, νομίζω το JBL Algol, μου χάλασαν αρκετά φυτά και πήγαν αδιάβαστα κάτι σαλιγκάρια (apple). Για τα σαλιγκάρια δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό, αλλά για τα φυτά σίγουρα. Σε μια εβδομάδα αφού το έριξα, τα διέλυσε. Έκανε δουλειά όμως με τις άλγες (είχα αρκετές λόγω λάθους λίπανσης). Δεν τις εξαφάνισε αλλά τις μείωσε περισσότερο από 80%. Τα φυτά μετά από καμιά 15αριά ημέρες, πήραν πάλι τα πάνω τους και σιγά σιγά οι άλγες εξαφανίζονταν. Είχα σταματήσει όμως εντελώς την λίπανση και είχα μειώσει τον φωτισμό (σε ένταση - είχα κάπου στου 1W/l). Το excel δεν θα σου κάνει κάπου κακό (ακόμη και σε υπερδοσολογία) εκτός από την Java moss και τις βαλισνέριες. Αυτά θα στα ταλαιπωρήσει αλλά δεν θα στα καταστρέψει.


σκεψου εσυ εχεις 1 βατ στο λιτρο μειωμενο κιολας
εγω που ειμαι στο 0.4? τι να πω?
τα σαλιγκαρια οντως την ακουσαν ? καλα εχω και πιο μικρο ενυδρειο να τα βαλω δεν υπαρχει θεμα για λιγο
τοσο καιρο εχω κοψει λιπανση τελειως και η αλγη δε λεει να φυγει η ατιμη!


(παντως jbl προιοντα επαιρνα στο παρελθον αλλα πλεον αλλαζω εταιρειες υπαρχουν και καλυτερες!)
__________________
http://bp0.blogger.com/_lf-nooJL-pI/R-edpcW6MDI/AAAAAAAAAKk/MUDmUKYz0Vw/s1600-h/Yhai+Demekin+1.jpg
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01498 seconds with 11 queries