Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 23-01-14, 19:14
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

Νίκο καλησπέρα,επειδή δεν ήξερα πόσο αμμωνία είχα αλλά το φοβόμουν πήρα κι έβαλα το NITE OUT.Αντί για μπόλι έβαλα το FilterStart.Ξέρω ότι τα στρωσίματα δεν ήταν τα ιδανικά αλλά με ''τρώει'' γιατί σε αυτό και γιατί όλα τα ψάρια.Ψάχνω να βρω τη διαφορά από τ'άλλα που πήγαν όλα εντάξει με τις ίδιες συνθήκες εκτός τις Γνευσίου και τον ακριβή αριθμό ψαριών.Πριν 15 λεπτά είδα προς έκπληξης μου ένα brichardi ζωντανό μέσα.
-------------------------
Φίλε Σπύρο έχω πολλή καλή ανατάραξη στην επιφάνεια του νερου για οξυγόνωση του νερού με δύο φίλτρα JBL CrystalProfi1500,ένα στην κάθε άκρη που το υποστήριζουν.Τα ψάρια τα πήρα από φίλο συνχομπίστα στη Θεσσαλονίκη με τέλειες συσκευασίες μέσω ΚΤΕΛ κι εναν άλλο από εδώ που είδε όλα τα tropheus & τα brichardi που είχα μέσα στο ενυδρείο και μου είπε πως δεν πειράζει που θα βάλει την ίδια μέρα τα υπόλοιπα γιατί το ενυδρείο είναι πολύ μεγάλο.Τα ψάρια μπήκαν με τις σακούλες τους στο ενυδρείο για να πάρουν θερμοκρασία και σιγά-σιγά πρόσθετα νερό ενυδρείου στη σακούλα τους για την αποφυγή σοκ από θερμοκρασία ή διαφορών από το νερό που είχαν πριν.Για να ελευθερωθούν λίγα-λίγα στο ενυδρείο έκανα 2 ώρες.Ξέρω τα περί μπόλι και ποσότητας ψαριών είναι λάθη που έγιναν αλλά γιατί αφού τα ίδια λάθη έγιναν και στα άλλα 4 ενυδρεία δεν είχα κανένα ατύχημα και γιατί πιστεύεις πως σε αυτό πεθάναν όλα;Ααα πριν μισή ώρα είδα προς έκπληξης μου ένα brichardi ζωντανό!!! Τι λες ν' αφαιρέσω αυτές τις πέτρες;Να το ξεστήσω και να πλύνω όλα τα παρακάτω ή κάποια απ' αυτά;
1)Άλλες πέτρες
2)Χαλαζιακή άμμο
3)Φίλτρα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PETROS_AFRICANOS : 23-01-14 στις 19:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01568 seconds with 11 queries