Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 14-01-18, 11:11   #1
Guppies: Το νέο αίμα
Alexmat
Junior Member
Εγγραφή: 17-10-2017
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 11

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Alexmat Ο χρήστης Alexmat δεν είναι συνδεδεμένος 14-01-18, 11:11
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλή σας ημέρα, θα ήθελα κατ΄αρχάς να ευχαριστήσω για τη βοήθεια που έχω δεχτεί από το φόρουμ και τα μέλη του, που έχει αποδειχτεί πολύτιμη αλλά και για τις γνώσεις που έχω αποκομίσει, καθώς ξεκίνησα στραβάδι και κάθε μέρα βελτιώνομαι. Για άλλη μια φορά θα ήθελα να ζητήσω τη συμβουλή σας. Στο ενυδρείο μου όπου διατηρώ 6 guppies, είχαμε τη χαρά να έχουμε πρόσφατα (6/1, των Φώτων) την πρώτη γέννα. Ακολουθώντας τις συμβουλές των έμπειρων που διάβασα στο φόρουμ, δεν έβαλα γεννήστρα και άφησα τη φύση να κάνει τη δουλειά της. Το αποτέλεσμα είναι αυτή τη στιγμή να έχω εντοπίσει δύο μικρά να κρύβονται στην επιφάνεια, κάτω από το κερατόφυλλο, τα οποία βγαίνουν σε τακτά διαστήματα και βολτάρουν και ένα ακόμα το οποίο κρύβεται στον πάτο του ενυδρείου, κάτω από τα χαλίκια, το οποίο εμφανίζεται σπάνια. Τώρα θέλω να κάνω την εβδομαδιαία αλλαγή νερού στην οποία χρησιμοποιώ σκούπα βυθού και αναρωτιέμαι μήπως η σκούπα δεν είναι καλή ιδέα και θέσει σε κίνδυνο τα μικρά. Από την άλλη, δεν θέλω να είναι βρόμικος ο πάτος. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Ευχαριστώ φίλες και φίλοι για άλλη μια φορά.
Εμφανίσεις: 2020
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01667 seconds with 12 queries