Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 23-07-10, 09:17
mitsoubas
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή Πρόβλημα με γλύφτες που παίζουν ξύλο

Καλησπερα,
Εχω ενα ενυδρειο 30 λιτρων ( μικρο γιατι ειναι το πρωτο μου ), το οποιο απο την πρωτη στιγμη ειχε προβλημα.
Το ενυδρειο εχει μεσα 2 black tiger ( δεν ξερω αν οντως λεγονται ετσι τα ψαρια μου γιατι το pet shop στο οποιο πηγαινω δεν ειναι και αξιοπηστο ) και μια σερπα ( ειναι παρομοιο με τα αλλα απλα σε αλλο χρωμα ) και 2 γλυφτες.
Τον τελευταιο καιρο ελειπα για περιπου ενα μηνα λογω κατασκηνωσης και οταν γυρισα ειδα τον εναν απο τους 2 γλυφτες 3 φορες μεγαλυτερο ενω ο αλλος δεν ειχε αναπτυχθει καθολου. Επισης την τελευταια εβδομαδα ειδα περιεργη συμπεριφορα απο τον ενα γλυφτη ( τον μεγαλυτερο ). Κυριολεκτικα επαιζε ξυλο με τον μικροτερο. Σημερα το πρωι πηγα λοιπον να τα ταισω και ειδα τον μικρο γλυφτη κολλιμενο σε ενα ψευτικο φυτο το οποιο εχω στο ενυδρειο. με ασπρη κοιλια και μια τρυπα στο ενα πτερυγιο. Νομιζωντας τον για νεκρο πηγα να τον βγαλω αλλα εκεινος σηκωθηκε αμεσως κατατρομαγμενος αλλα και ζαλισμενος. Το πρωτο π σκεφτηκα να κανω ηταν να τον βγαλω απο το ενυδρειο και τον εβαλα σε μια μικρη γυαλα που ειχα. Φενεται σαν να εχει ηρεμισει αφου επεστρεψε και στο κανονικο του χρωμα.
Ζηταω βοηθεια γιατι κοντευω να πεταξω τον μεγαλο γλυφτη.
( Σημειωση : Οι γλυφτες ειναι αυτοι οι κλασικοι καφε που βρισκεις σε ολα τα pet shop. )
Συγνωμη αν ειναι λαθος η ενοτητα στη οποια τοποθετω το θεμα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries