Θέμα: Strahos Floter!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 11-10-06, 17:51
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

εντάξει δεν είναι και για μόστρα, εγώ το έκανα για όταν λείπω οπότε και δεν το βλέπει κανένας. αν δοκιμάσετε να το φιάξετε δοκιμάστε το πρώτα σε ένα δοχείο ή ποτήρι για καμιά μέρα όπως γράφω και επάνω σημειώνοντας τις αρχικές στάθμες για να δείτε αν λειτουργεί ή δεν σταματάει και πλυμηρίζει (τότε από κάπου παίρνει αέρα). για όποιον το δοκιμάσει και δεν του πετύχει ας μου το πει να δούμε τι έκανε λάθος. είναι πολύ απλό αλλά δεν είμαι πολύ καλός στο να εξηγώ κατασκευές γραπτώς...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από profitia
Ετοιμάζομαι να το φτιάξω. Αν πετύχει θα χρειαστεί να μου στείλεις μια φωτογραφία σου να την κορνιζάρω και να την κρεμάσω πάνω απ' το reef
πόσα λίτρα είναι το reef σου? γιατί η κατασκευή με το μπουκάλι είναι για μικρά ενυδρεία, π.χ.15-25 λίτρα, αν έχεις πιο μεγάλο θα χρειαστείς και πιο μεγάλο δοχείο και εκεί θα συνιστούσα κατασκευή από πλέξι ή γυαλί γιατί και οι πιέσεις θα είναι μεγαλύτερες και χρειάζεσαι ασφάλεια εκεί.

θα γράψω κάποια στιγμή και το πως μπορεί να γίνει με πλέξι αλλά αν κάποιος ετοιμάζεται να το κάνει σύντομα ας μου το πει να το επισπεύσω...


edit: έκανα ένα μικρό λαθάκι στο αρχικό ποστ και το διόρθωσα, οι αλλαγές φαίνονται με πλαγιαστά γράμματα από εκεί που γράφει "edit". αν κάποιος το ξεκίνησε και συμβουλεύτηκε τις εικόνες στο πως είναι τα λάστιχα δεν θα έχει κάνει λάθος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strahos : 11-10-06 στις 18:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02249 seconds with 11 queries