Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 20-02-17, 08:27
Το avatar του χρήστη dkatsariotis
dkatsariotis Ο χρήστης dkatsariotis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-11-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Καλημέρα, ακριβώς γιαυτό άλλαξα τα pin του touch όπως ακριβώς το τροποποίησε, για να τα έχω ελεύθερα καθώς ετοιμαζω ένα κύκλωμα για dim των led που έχω ώστε να κάνουν την ανατολή - δύση. Η SD ναι είναι ενσωματωμένη στην οθόνη.

Ο κώδικας που χρησιμοποιώ είναι βασισμένος στο αρχικό iAqua και έχει τροποποιηθεί στο 90% για να είναι στα μέτρα μου, οπότε το dim της οθόνης δουλεύει μία χαρά. Ο αισθητήρας ήταν ζόρι να βρεθεί καθώς ήθελε συγκεκριμένη αντίσταση και πήρα τουλάχιστον 10 για να βρω κάποιον να παίζει. Ή τροποποίηση με το transistor δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο εάν πιάνουν τα χέρια.
Επίσης το fade out που κάνει μετά από κάποια δευτερόλεπτα το έκανε εξ αρχής στον κώδικα του.

Ξαναλέω πως το μόνο που κράτησα από τον κώδικα είναι τα κομμάτια της αναπαράστασης των γραφικών και η λογική της ρουτίνας. Σκέψου ότι έχει ενσωματωθεί κώδικας που ενημερώνει MySQL server σε Linux με τις μεταβλητές και διαβάζει τις εντολές που στέλνω για φώτα κλπ από την εφαρμογή μέσω web services. Ο web server δεν τρέχει επάνω στο Ethernet shield όπως στους περισσότερους κώδικες.

Sent from my Lenovo A7010a48 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κλεόβουλος : 20-02-17 στις 09:03
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01350 seconds with 11 queries