Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 14-03-13, 09:21
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

καλημέρα,
κι εγώ είμαι αρνητική στα ερασιτεχνικά πειράματα πάνω σε ζώα (και στα επιστημονικά όταν προκαλούν πόνο και θάνατο) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και την απόλυτη άρνηση σε θέματα που λογικά μπορούν να γίνουν.
όταν μιλάμε για ψάρια γλυκού νερού, λιμνών και ποταμών, είναι απίθανο μέσω του ανέμου να πέσουν στο νερό στοιχεία φυτών και δένδρων του περιβάλλοντος χώρου αλλά και από μεγάλη απόσταση ακόμα?
που φυτρώνουν η ρίγανη, το θυμάρι, το χαμομήλι και όλα τα βοτάνια? που πέφτουν τα φύλλα και οι ανθοί των δέντρων?
άλλο κάνω πειράματα ως μη επιστήμων, άλλο συζητώ και ψάχνω διαβάζοντας κάποια επιστημονικά πορίσματα, άλλο αρνούμαι παντελώς και δογματικά κάθε νέα έρευνα.
εγώ πρόσφατα είδα ένα βίντεο από αυτά που αναρτά ο Κλέοβουλος, (δεν μπορώ να το ξαναβρώ για να το παραθέσω), όπου την εποχή ξηρασίας, πεθαίνουν πολλά ψάρια, καίγονται και καρβουνιάζουν τα παρόχθια δέντρα και φυτά και την εποχή των βροχών, το κάρβουνο αυτό πέφτει στο νερό και λειτουργεί καθαριστικά στο νέο νερό.
εγώ βλέπω αυτή την συζήτηση με αυτό το πρίσμα. ενήλικη συζήτηση ανταλλαγής σκέψεων και πληροφοριών κάνουμε, δεν είπαμε φορτώστε τα ενυδρεία χαμομήλια και θυμάρια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01305 seconds with 11 queries