Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #57  
Παλιά 26-05-13, 21:51
Το avatar του χρήστη aias.george
aias.george Ο χρήστης aias.george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Λαμία
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nicpapa Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρα το ενυδρειο ,το μονο που θα αλλαζα για αρχη ειναι οι πέτρες δεν μου κολλάνε φαινονται περίεργες.. φοβάμαι ότι έτσι και τις πειράξω θα μετακινηθεί το υπόστρωμα και εκτός ότι θα μου χώσει την cuba θα φανεί και το φελιζόλ που έχω βάλει για να κερδίσω αυτό το ύψος! Εσύ πως τις σκέφτεσαι τις πέτρες;
Μερικες συμβουλές.
μην πολυ κλαδευεις τωρα στην αρχη ασε τα φυτά να προσαρμοστουν και να πάρουν τα πάνω τους .
Οποιο φυτο αναιβενει και πλαγιαζει στην επιφανεια το κοβεις...
Για την ελεοχαρις κανε αυτο που σου ειπε ο jiasou... θα το κάνω αύριο
Αυξανεις σιγά σιγά τον φωτισμο τι ωρες πρωτα , και μετα θα ανοιξεις και το αλλο ζευγάρι .
Με τσιγουνια λιπασμα σιγά σιγά.. θα ρίχνω μισή δόση μην σου πω και το 1/3 από αυτό που προτείνεται
Για τις άλγες μια λυση υπαρχει στην αρχή .. Αλλαγες νερου... πολλές αλλαγες.. αλλαγές κάνω κάθε 4 ημέρες
Το νερο το φτιάχνεις ? Μιας και χρησιμοποιεις ph controller να προσεχεις την kh σου για να υπολογιζεις το co2 στο νερό. βρέποντας αυτό :http://www.tropica.com/en/tropica-ab...-aquarium.aspx και επειδή το kh μου είναι 10 ανεβάζω το PH ap;o 6.5 στο 6.9 για να μειώσω τα επίπεδα CO2.Το νερό το φτιάχνω με όσμωση
Θα χρειαστεις αλλο ενα φιλτράκι τα λίτρα ειναι κάμποσα... είναι στα σκαριά η αγορά ενός FLUVAL 306 που θα γεμίσει με siporax
70 cm ειναι το υψος του ενυδρειου? ναι το 70 είναι το ύψος και έχω και ενδοιασμούς μήπως χρειάζομαι και άλλο φωτισμό λόγω ύψους
Ταμπλέτες δεν χρειάζεσαι εχεις υπόστρωμα.
Δυστηχώς τα sae μονο οταν ειναι μικρα κάνουν δουλειά ...
Απο λίπανση τι θα ακολουθήσεις?προς το παρών λεω να ξεκινήσω με ένα γενικό και στην πορεία βλέποντας και κάνοντας
Θα ακολουθήσω τα παραπάνω και βλέπουμε...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01622 seconds with 11 queries