Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 24-09-10, 13:48
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavlos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο και ο πλεκο κορυφη!!

Αλλα τους κυριους κατοικους τους κρατας κρυφους??
Ετοιμαζονται καμποσες φωτογραφιες. Υπομονη...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταπληκτικό, πανέμορφο, δεν ξέρω αν κάνει για δίσκους (ή για CD), αλλά τα σκαλάρια μου έσκασαν από την ζήλια τους μόλις τους το έδειξα.
Το καλοκαίρι λέω να στα στείλω για διακοπές, οπότε κράτα χώρο, μην το παραφορτώσεις με δίσκους.

Στην πρώτη φωτό, μου χτυπάει κάπως άσχημα το ότι διακρίνονται 3 περιοχές με ρίζες και 3 ξεχωριστές με πρασινάδα, θα προτιμούσα μικρά-κοντά
φυτάκια και μπροστά από τις (πραγματικά υπέροχες, εγώ γιατί δεν βρίσκω τέτοιες ) ρίζες, ώστε να φαίνεται σαν ενιαίο σύνολο.

Η πλεκίνα δεν ταιριάζει καθόλου, (σου στέλνω με πμ τις ώρες αναχώρησης των ΚΤΕΛ για Θεσσαλονίκη), πρέπει να βγει κατεπειγόντως.
Μας έσκασες μέχρι να το στήσεις, αλλά άξιζε τον κόπο, άντε να δούμε και τα δισκάκια να σουλατσάρουν στο παλάτι τους.
Ευπροσδεκτα τα σκαλαρια σου! Οι καλοι παντου χωρανε! Θα εχω ετοιμα επιπλεον κρεβατια και τροφη...

Το θεμα με τα φυτα δεν εχει τελειωσει ακομα. Επειδη το ενυδρειο ουσιαστικα στηθηκε αρχες καλοκαιριου, λογω των υψηλων θερμοκρασιων (μονιμως ανω των 30-31 C), τα φυτα δεν εχουν αναπτυχθει οπως περιμενα. Τωρα που επιασαν οι δροσιες και η θερμοκρασια στο ενυδρειο ειναι πιο "ανθρωπινη" (28-29 C), βλεπω οτι τα φυτα αρχισαν να παιρνουν και παλι τα πανω τους.

Ξερω οτι φαινονται τρεις περιοχες με φυτα, αλλα ο σκοπος μου ειναι να ψηλωσουν και να πυκνωσουν επιτελους οι εχινοδοροι μπλεχερι (υπαρχουν και αρκετοι που δεν φαινονται πισω απο τις ριζες) και να δημιουργησουν μια πιο ενιαια περιοχη και περισσοτερη καλυψη για τους δισκους. Το ιδιο ακριβως ισχυει και για τις σαγιταρια σουμπουλατα οι οποιες επιτελους αρχισαν να πετουν δρομεις και περιμενω να προχωρησουν και να καλυψουν μεγαλυτερη επιφανεια (χωρις υπερβολες).
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων

(Πω,πω....ένα νταμάρι που θα γινόταν αυτό )
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01718 seconds with 11 queries