Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #65  
Παλιά 25-04-18, 21:55
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris11 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα. ισχύει οτι δεν ξέρω τι θέλω να κάνω. αν με ρωτάς τι μου αρέσει αισθητικά, είχα δει ένα ενυδρείο σε μία ταινία, με άσπρη άμμο και μόνο ένα κεντρικό ξυλο σαν διακόσμηση και ψάρια τελείως απλό και λιτό δηλαδή και μου άρεσε πάρα πολύ. όταν ξεκίνησα το χόμπυ δεν είχα σκοπό για φυτά κλπ και το άρχισα για να έχω ψαράκια. κυρίως μέσω παρότρυνσης από τους πιο έμπειρους εδώ μέσα (καλή ώρα), άρχισα να σκανδαλίζομαι και προς τα φυτά, έστω χαμηλών απαιτήσεων για αρχή. ακόμα δεν είμαι σίγουρος για τα φυτά αλλά λέω να το δοκιμάσω πριν ενδεχομένως το απορρίψω. είμαι της άποψης πως τα πάντα είναι δυναμικά και θέμα εξέλιξης, δλδ πριν μάθεις να τρέχεις πρέπει να μάθεις να στέκεσαι. οπότε για την ώρα έχω πεισμώσει με το 27λίτρο ενυδρείο που έχω και θέλω να το στήσω με κάποια φυτάκια και με κανάν μονομάχο (να πάρω και δύο μονομαχίνες να του κρατάνε παρέα γιατί είναι κρίμα να είναι μόνος??) και στην συνέχεια οραματίζομαι μεγαλύτερο και μεγαλύτερο ενυδρείο και ευελπιστώ να μην είμαι από αυτούς που τα παρατήσαν λόγω απαιτήσεων του ενυδρείου, που είναι αρκετοί από ότι έχω καταλάβει. οπότε μάλλον αν προσπαθήσω να απαντήσω στην ερώτηση σου, ο σκοπός μου είναι να έχω αρκετά ψαράκια.
Υ.Γ επίσης θεωρώ πως θα με βοηθούσε αρκετά αν υπήρχε εδώ στην περιοχή των Ιωαννίνων κάποιος συνχομπίτης ώστε να δω κάποια πράγματα απευθείας και να υπάρχει και η αντάλλαγη απόψεων. ξέρετε κανέναν? λέτε να βάλω αγγελία εδώ μεσα "συνχομπίτης μόνος ψάχνει??" :P:P
ΑΝ σου αρέσουν τα νεκρά ψάρια... να βάλεις.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01528 seconds with 11 queries