Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #84  
Παλιά 29-04-13, 21:53
Το avatar του χρήστη blue1979
blue1979 Ο χρήστης blue1979 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-04-2013
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Τελικα καλα ειναι να καθεσαι στο pc να βλεπεις video στο youtube και να χαζευεις εικονες στο internet αλλα αμα δεν παρεις και λιγο τα ποδια σου δουλεια δεν γινεται.


πηρα λοιπον την αποφαση να παω σε μαγαζια να δω ψαρια

και ετσι πηγα σε 3

το τελευταιο ηταν και το καλυτερο, οχι σαν μαγαζι αλλα ειχε αρκετα και ειχε και μια ευγενεστατη κοπελα που ηξερε και 10 πραματα και ειχε και διαθεση να ασχοληθει

της ειπα τι παιζει και τα λιτρα μου και με πηρε με ευγενικο τροπο μακρυα απο κατι υπεροχες κιτρινες φωσφοριζε κιλχιδες και αρχισε να μου δειχνει ψαρια για τα λιτρα που εχω

λοιπον αρχικα μου τραβηξαν το βλεμα τα 1) dwarf goyrami τα βρηκα πολυ ομορφα! τα ειχε σε κοκκινο χρωμα αλλα μου ειπε οτι υπαρχουν σε πολλα χρωματα

επειτα ειδα απο κοντα το 2) Pearl Danio, και λεω το γιατι ειχε μονο ενα σε ενα ενυδρειο μαζι με αλλα ψαρια και εψαχνα να το βρω ποση ωρα.... πολυ ωραιο αλλα πολυυυυυυ μικρουλι επαθα σοκ με το μεγεθος αλλα σε κοπαδακι θα ειναι τελειοο!μετα ειδα τα tiger barb - τα Red Line Torpedo και αλλα barb και τα λατρεψα! πολυ ενεργεια!

τελος ειδα τιςκοκκινες γαριδες 3)
Red cherry shrimp και παλι επαθα σοκ! ειναι τοοοοσο μικρουλεεεςςς και ειχε και μια μαλλον μπλε το ιδιο μικρη χαχαχα εγω τις ειχα στο μιαλο μου σαν αυτες που τρωμε τις μικρουλες καμιααα σχεσηηηη
χαζεψα λιγη ωρα και τα υπολοιπα και εφυγα....

Γυριζοντας σπιτι ειπα να κοιταξω για τα barb και βρηκα αυτη τη σελιδα


http://waterworld.pk/html/barb.html

απο την οποια μου αρεσουν τα


4) Red Gill Sumatra Tiger Barb

5) Round banded

6) Checkerboard

7) Hi Fin

8 )
Red Line Torpedo

9) ODESSA-Odessa


εχοντας σαν μπουσουλα ολα τα παραπανω ψαρακια 1-9 (οχι μονο τα barb) τι ψαροσυνεσεις θα μου προτεινατε?

ξεκαθαριζω οτι ΔΕΝ εννοω ολα αυτα μαζι. απλα επειδη δεν ξερω χαρακτηρες περα απο τα tiger barb που λενε οτι ειναι διαολια και
πρεπει να ειναι σε κοπαδι και δεν θελω να μπλεξω με ψαροσουπες .... λεω να το αφησω στους εμπειρους ,
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02200 seconds with 11 queries