Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 28-02-13, 14:44
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εκανα συγκριση απο αποψη κατασκευης.Μπορει ενα φιλτρο να δουλευει 10 χρονια+ αλλα σ αυτα τα δεκα χρονια να εχεις αλλαξει 20 φορες φλατζες βανακια, φτερωτη,κλπ.Εσυ πιο eheim εχεις?
Kαι εγω απο αποψη κατασκευης το λεω...τι αλλο να λεω? Design? Tο pro2 2028 εχω. Υπερευχαριστημενος. 6 χρονια δουλευε πριν το παρω, κανενα προβλημα. καμια φλαντζα περιεργη κανενα βανακι σπασμενο οπως λες και καμια φτερωτη. Το μονο που εχω να πω ειναι οτι μετα απο αυτα τα χρονια και μετα απο καποιες δικες μου βλακειες λογω απειριας, θα ηθελα να δω πως ακουγεται μια καινουργια κεφαλη, για να συγκρινω μηπως ακουγεται πολυ εμενα, αλλα δεν νομιζω. Ακουγεται αλλα μαλλον σαν το fx5 που εχει 43db εναντι 19 του 2080.

Τωρα ειδα οτι το λινκ που εδωσε ο σπυρος με τα 6 fx5 ειναι απτο review του ανθρωπου που πριν ελεγε αναλυτικα τα +- του καθε φιλτρου. Δεν ειναι ενας ξεκαρφωτος που οντως μπορεις να αμφισβητησεις αυτο που λεει. Τελωσπαντων, απτο review εγω συμπερενω οτι θα πηγαινα στο eheim για πολλους λογους. Αλλα η τιμη του φλουβαλ ειναι μεγαλο +. Το μονο μεγαλο +.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01377 seconds with 11 queries