Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 15-08-17, 15:20
Dimitri Ο χρήστης Dimitri δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-08-2017
Περιοχή: Ρεντη
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Ευχαριστω για το καλωσορισμα.
Διαβασα σχετικα με τις κατηγοριες. Σαφως θα ηθελα ενυδριο lps reef με sps reef συνδιασμο.
Με προβλιματιζει το γεγονος του τζαμιου. Βρηκα τον υπολογιστη για το παχος. Στα 2.5 με 3 μετρα μηκος με 60 πλατος και 60 υψος μου βγαζει 15αρι τζαμι.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι το εξωτερικο τζαμι του τοιχου, το οποιο θα ειναι σε εξωτερικο χωρο θα βγαιβει στην βεραντα δηλαδη. Δεν θελω να σκεφτω το γεγονος να εχω αφιερωσει τοσο χρονο κ χρημα κ να ερθει καποιος να το σπασει για να μπει στο σπιτι π.χ

Αρχικα ομως πειτε μου αν υπαρχει καποιο προβλημα που η μια του μερια θα βγαινει βεραντα κ θα ερχεται σε επαφη με εξωτερικο φως? Μηπως θα πρεπει στην εξωτερικη του μερια να φτιαξω ενα ηλεκτρικο ρολο που θα το ανοιγοκλεινω? Με αυτον τον τροπο μπορω να αποφυγω και την εκδοχη του σπασιματος.

Διαβασα και για το σαμπ το οποιο δεν ηξερα τι ειναι. Μπορει να φτιαχτει ακριβως απο κατω απο το ενυδριο οπως μου λες κ να εχω προσβαση μονο απο την βεραντα με καποια συρομενη πορτα. Λεω μονο απο εξω γιατι διαβαζοντας καποιοι αναφερανε θορυβους προφανως των μηχανισμων η του νερου.

Επισης παρακολουθωντας καποια βιντεο στο youtube ειδα οτι ολα αυτα φτιαχνονται στο χερι. Στην ουσια μιλαμε για μια κατασκευη απο το μηδεν. Οκ το ενυδρειο το φτιαχνω. Οπως και μπορω να φτιαξω μια ανοξειδωτη βαση για το ενυδρειο Τα υπολοιπα? Πως τα συνδεω? Ποια η σωστη ροη των εργασιων για να μην κανω λαθη τα οποια μετα θα πρεπει να τα διορθωσω? Σε αυτο το κομματι βαζει χερι καποιος τεχνικος η το μαθαινω κ μονος μου?
Ευχαριστω πολυ "voas" αν θες μου λες και το ονομα σου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries