Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 07-03-18, 19:57
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elenaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!

Έχω παρατηρήσει ότι όταν του ρίχνω κόκκους τροφής, αν είναι μεγάλοι ή βουλιάξουν δεν τρέχει να τους φάει αλλά ψάχνει πάλι στην επιφάνεια για να του ρίξω άλλον. (Βέβαια δεν γνωρίζω αν μετά, όταν είναι μόνος του, ψάχνει και τις βρίσκει από τον πάτο.) Τί γνωρίζετε για αυτό; τρώνε από τον πάτο; Γιατί αν δεν τρώνε θα πρέπει να ψάχνω για υπολείμματα τροφών και να τα αφαιρώ έτσι; Εγώ τέτοιο σκουπάκι που λέτε δεν έχω. Προσπαθώ με ένα καλαμάκι να βγάζω έξω τις βρομιές. θα έχω πρόβλημα λέτε;

Κάπου διάβασα για αρακά. Έβρασα έναν σήμερα, τον ξεφλούδισα και του έριξα το μισό περίπου του μισού. Τρόμαξα λίγο γιατί δεν έκοβε κομμάτι κομμάτι (όπως νόμιζα) αλλά προσπάθησε να το φάει όλο μονομιάς! Το κρατούσε όλο στο στόμα του και δεν το άφηνε μέχρι να το κάνει όλο μια μπουκιά! Μετά τον έβλεπα να το μασάει αρκετή ώρα και νόμιζα πως πνίγεται!! Είναι φυσιολογικό ή παραλίγο να πνίξω τον καημενούλη;;

Με συγχωρείτε για τις χαζές μου ερωτήσεις!
Καλησπέρα
Θα βοηθούσε εάν έγραφες τι τροφή ταίζεις

Το ιδανικό είναι να μην παραμένει μεγάλη ποσότητα στο βυθό - άρα θα πρέπει να καταναλώνει όση του ρίχνεις

Από την άλλη, για να ορμάει με τόση λύσα στον αρακά, μάλλον πεινάει
Οπότε επανέρχομαι : πες μας τι ταίζεις
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries