Θέμα: Doberman....
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 02-02-11, 09:51
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Καλα εχω κουφαθη με τα γραφομενα, εχεις τον tsoum μπερδευη τα ψαρια με τα σκυλια τι να πω? βασικα δεν χρειαζεται να γινετε πολυς ντορος για το τιποτα. Εγω ειμαι προσωπικα κατα των κερδοσκοπων (εκτροφεων και καλα) οι οποιοι βαζοντας ενα ζευγαρι σκυλια η και δυο να ζευγαρωνουν κοιταν να βγαλουν λεφτα για να ζησουν με το σκεπτιστικο οτι και καλα εχουν εξοδα τα ζωα για να μεγαλωσουν και τα ταιζουν υπολοιματα απο ταβερνες. Εχω αγορασει Κολει και το ειχα 12χρονια, ντοπερμαν 8 χρονια και Χασκυ 13 χρονια και τωρα εχω 5 σκυλια διαφορα. Πιστευω οτι το σκυλι μαθαινη αν εχεις ορεξη και ας ειναι και ενος χρονου. Τωρα τα περι φυλακα υπαρχουν πολλα ερωτηματικα ειναι το δεσιμο και η ολη συμπεριφορα του ατομου με το ζωο. Παντως μια που σου εγραψε καποιο παληκαρι οτι θα γενηση μια σκυλα ενος φιλου κρατα μια επαφη και φροντισε να παρης ενα κουταβη για να δεθης καλυτερα μαζι του και να σε κοιτα στα ματια, να σε διαβαζη. Σιγουρα θα κουραστης λιγο παραπανω να το καθαρισης και να του μαθης ορισμενα πραγματα αλλα πιστεψεμε θα αξιζη τον κοπο.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01250 seconds with 11 queries