Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 16-10-13, 09:47
Το avatar του χρήστη sarpijk
sarpijk Ο χρήστης sarpijk είναι συνδεδεμένος
Μποστανάς
 
Εγγραφή: 15-01-2007
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 3.833
Προεπιλογή

Γεια σου. Οι διαστασεις που δινεις βγαζουν 90 λιτρα. Τωρα σχετικα με την κατασκευη οπως θα δεις και εδω εαν βαλεις safety factor 5 σου βγαζει παχος γυαλιου 4 mm. Τζαμι ειδικο για ενυδρειο δεν υπαρχει εκτος απο κατι τζαμια που ονομαζονται extra clear αλλα ειναι ακριβα οπως εχω ακουσει. Καποιοι τα επιλεγουν παντως για την προσοψη. Στο δικο μου ενυδρειο αλλα και σε οσα εχω δει ολοι βαζουν απλο τζαμι. Μια χαρα ειναι. Επισης καλο θα ηταν αν εβαζες και κοντρες. Τζαμι δε πηρα ροντε. Εαν δεν εχεις ξανακολλησει ενυδρειο καλο εινι να εχεις καποιον που γνωριζει γιατι αλλιως θα παιδευτεις(μιλαω απο προσωπικη εμπειρια)

Τωρα σχετικα με το ενυδρειο. Πολυ καλο το μηκος αλλα το υψος δε ξερω ενα θα σε βολεψει. Δλδ αν βαλεις και 5 εκατοστα υποστρωμα σου μενουν 20 εκατοστα και σκεψου οτι δε μπορεις να βαλεις νερο μεχρι πανω. Τα μακροστενα ενυρδεια ειναι πανεμορφα αλλα το υψος αυτο με προβληματιζει.

Τα νεον θελουν μαλακο νερο. Μπορεις να προσφερεις κατι τετοιο? Εχεις οσμωση? Φυτα εχεις πολλες επιλογες. Εαν θες βιοτοπιο ενυδρειο τοτε πας σε φυτα Αμαζονιου.
__________________
Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02368 seconds with 11 queries