Θέμα: nano reef
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 13-05-10, 17:25
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή nano reef

καλησπερα και παλι...ενοψει διακοπων θα προσπαθησω να στησω ενα nano reef εχω καταληξει σε ενυδρειακι ανοικτο της μαρκας sun-sun ή boyu με κρεμαστο φιλτρακι-φωτιστικο...στην αρχη σκεφτηκα για τα εξης λιτρα 13,17,30... μεχρι τα 17ειμαστε καλα καθοτι δεν ενδιαφερομαι για ζωντανα μεσα εκτος καποιου κοραλιου ή γαριδας(εντελως ασχετος καθε βοηθεια δεκτη)το θεμα μ ειναι οτι μιας και το καλοκαιρι βουταω σε διαφορα σημεια στη θαλασσα εχω την ευκαιρια να παρω αμμο και βραχακια ..στην αρχη τα σχεδια μ ηταν ενα μικρο μεσογειακο (με μικρο βαθμο δυσκολιας)με μια δυο γαριδουλες...απο την αλλη το reef ειναι μια ευχαριστη προκληση .θα ηθελα να μου πειτε τι απο τα δυο μπορω να κανω ..? αραγωνιτης και ζ.β ή αμμος και ζ.β απο την θαλλασα ??στο φιλτρακι το κρεμαστο τι θα εχω >αντιφωσφορο ή ανθρακα /θα χρειαστω και αλλο φιλτρο για ανθρακα δεν θελω να μου στοιχισει πολυ ακριβα..(για αυτο θα εχω ανεμηστιρακι για ψυξη )επισης θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι τα απαραιτητα κομματια του εξοπλισμου για να συνεχισω να διατηρω το ριφακι.ρεφρακτομετρο?μετρησεις?αλατια ??ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ// (να προσθεσω οτι με μια κουβεντα π ειχα κανει με καποιους φιλους στο συλλογο εμαθα οτι το skimmer δεν ειναι απαραιτητο σε αυτα τα λιτρα...οποτε θελω να μου πειτε πια θα ειναι η ρουτινα μου...)και παλι ευχαριστω ...
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 11 queries