Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 27-03-13, 13:37
Το avatar του χρήστη golf20
golf20 Ο χρήστης golf20 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2012
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 147
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ όμορφο το ενυδρειάκι, ένα μικρό κόσμημα.

θέλει μεγάλη προσοχή με τόσα λίγα λίτρα.
Το apple σε τόσα λίγα λίτρα είναι απαγορευτικό, βλέπω είναι μικρό ακόμα και δεν θα έχεις πρόβλημα για την ώρα όμως πρέπει να το έχεις στο νου σου όταν μεγαλώσει να το απομακρύνεις.
ευχαριστώ
όντως, θέλει προσοχή, το καλοκαίρι φοβάμαι περισσότερο με τη θερμοκρασία και την εξάτμιση.
έχεις δίκιο για το apple snail, είχα στο μεγάλο μου ενυδρείο 5-6 πολύ μικρά και είπα να βάλω ένα σε αυτό για λίγο καιρό, το πρόβλημα όμως είναι ότι πάει και τρώει τροφή από τις γαρίδες και έχει γίνει τριπλάσιο από τα υπόλοιπα... Θα γίνει μάχη με την κοπέλα μου για να το βγάλω βέβαια..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραίο το αποτέλεσμα αλλα θα συμφωνήσω κι εγω με τον Αλεξ
Νομίζω πως τα λίτρα αυτα, χωρίς controller και σύστημα ψύξης για το καλοκαίρι, είναι ρίσκο.
Όσο εύκολο είδος κι αν θεωρούνται οι ρεντ τσερις
έχει στηθεί σε σχετικά δροσερό δωμάτιο που δεν το βλέπει ο ήλιος και κλιματίζεται αλλά αν δω ότι έχει θέμα το καλοκαίρι σκεφτόμουν να βάλω ένα stc-1000 με έναν μικρό ανεμιστήρα, βέβαια σε αυτά τα λίτρα θα εξατμίζεται το μισό ενυδρείο σε χρόνο ρεκόρ.... θα δούμε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη golf20 : 27-03-13 στις 13:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 11 queries