Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 26-09-03, 13:51
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Μιλαμε πως με στειλατε αδιαβαστο - κυριολεκτικα!!- και οι δυο σας.
Αλεξανδρε καλη η ακρη που εχεις. Θα... δεχτω την προταση σου να παρω του Αποστολου.Χαρα που θα κανει....200 ευρω το κιλο θα κοστιζει απο εδω και περα ο βραχος .
Τωρα το κοστος της λασπης αυτης καθε αυτης ποιο ειναι? Εγω το sump θα το εχω ετοιμο κατα το τελος του Οκτωβρη γιατι τωρα κατασκευαζω το overflow,εαν ελθει η λασπη νωριτερα που θα την βαλω?
Ερχετε οπως η ζωντανη αμμος,κλειστη και ενα περιπου χρονο καιρο μεχρι να την βαλεις? Ή στο ταπερ της μαμας .
Οσο για τις συμβουλες σου τωρα Γιωργο.... ( οτι ειχα στο μυαλο....πανε στραφι..... Τι μου λετε τωρα.... )
Ωραια ακουγεται και μιας και ο (ελεγχομενος+διαβασμενος) πειραματισμος μου αρεσει μπορει να το κανω οπως ειπες.Αλλα δεν γνωριζω πως θα βρω τα μυδια (ζωντανα ) και εαν τα μυδια ειναι μεσογειακα,αν μπορουν να ζησουν σε specific gravity 1.022 και φυσικα εαν θα τα βαλω μαζι με τον ζωντανο βραχο η σε ενα διαμερισμα (τωρα τεσσαρι θα ειναι...τριαρι θα ειναι...θα σε γελασω ) πριν τον βραχο,την αμμο και τις αλγες.
Το αρθρο "Παραμελημένο ενυδρείο-ύφαλος" οντως ειναι πολυ κατατοπιστικο για την περιπτωση μου καθοτι οπως εχω δει στο ιντερνετ οι ανεμώνες θελουν ποιο πλουσιο οργανικα περιβάλλον απο οτι τα κοράλια και εαν μεινω ικανοποιιμενος με το set-up μου αργοτερα με τις ανεμονες και τα ασπονδυλοτα μπορει να μεινω εκει.Εχω παρα πολυ μελλον ακομα.

Υ.Γ.
Το επιθετο μου ειναι Βουλγαρης - Voulgaris
Ειμαι κανα καινουργιο ειδος? (Ξεχασα να πως πως εχω 4 ποδια και 4 χερια...)
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01520 seconds with 11 queries