Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 08-04-15, 16:54
namiarlda Ο χρήστης namiarlda δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2015
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

ενα update λοιπον....

Την προηγούμενη εβδομάδα οι μετρήσεις μου έδειχναν ΝΗ3/ΝΗ4 0 ΝΟ2 0 και ΝΟ3 στην αρχή 25 που στο τέλος έπεσαν στο 0. Την Κυριακή κάνω αλλαγή νερού 50% και ρίχνω τροφή. Δευτέρα και Τρίτη ΝΗ3/ΝΗ4 0 ΝΟ2 0 και ΝΟ3 10. Να υποθέσω ότι είμαι έτοιμη για να κάνει μπλουμ ο μονομάχος ή να περιμένω ακόμα λίγο. Για αγορά θα πάω Σάββατο οπότε θα γίνει έλεγχος και όλη αυτή την εβδομάδα.

Ερώτηση πρώτη, αν τελείωσα με την φάση του στρωσίματος την θερμοκρασία τώρα που δεν έχω ψάρια κανένα 24ωρο πριν μπει το ψάρι την ρίχνω μια και έξω ή λίγο λίγο μην πάθουν την πλάκα τους τα φυτά μου;

Ερώτηση δεύτερη, το φίλτρο μου έχει σφουγγάρι μπλε, άνθρακα και μακαρόνι. Διάβασα ότι πρέπει να βγεί πλέον ο άνθρακας ότι έκανε το έκανε. Με τι όμως να τον αντικαταστήσω, θα μου χαλάσει την βιολογία η προσθήκη νέου υλικού ή μήπως να τον αφήσω ακόμα λίγο μέχρι να εγκλιματιστεί και ο μονομάχος;

Και τέλος, οι μετρήσεις μου και ph είναι 7,5 gh 9 και kh 7, εσάς πως σας φαίνονται αξίζει να προσπαθήσω να τα ρίξω ή μέχρι να το βρω θα ταλαιπωρώ πιο πολλή το ψαράκι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,29836 seconds with 11 queries