Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 14-02-09, 22:07
Χαραμάδας Ο χρήστης Χαραμάδας δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: xarilaou-thessaloniki
Μηνύματα: 473
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Χαραμάδας
Προεπιλογή

Καλέ μου φίλε georgarask βλέπω ότι είσαι γνώστης των εκπληκτικών αυτών ψαριών που ονομάζονται δίσκοι.Εκτιμώ το ότι είσαι ο μόνος από τους φίλους που πρότειναν να αλάξω τη σύνθεσή μου αιτιολογώντας το γιατί.Οσο περνάνε τα χρόνια τόσο γνωρίζουμε πράγματα που δεν τα ξέραμε πριν.Το να διαβάζεις πολύ ή το να επιρεάζεσαι πολύ,χωρίς να έχεις εμπειρική και πραγματική γνώση ενός αντικειμένου, και να προσπαθείς να επιβάλεις τη γνώμη σου γι'αυτό είναι μέγα λάθος.Αυτό είναι το κακό με εμας τους Ελληνες ότι ποτέ δεν θα καταλάβουμε το '' Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια''.
Τέλος πάντων για μενα δεν είναι μαγκιά το''να έχω πολλά ψάρια στο ενυδρειο μου'', ή το ότι ''το ενυδρείο μου είναι τέλειο''.
Μαγκιά είναι τα ζωντανά μας να ζουν,και να ζουν καλά.Να τρώνε από το χέρι μας,να κολυμπούν σε όλο το ενυδρείο,να μην αρωσταινουν,να ζευγαρώνουν,να γεννάνε και να είναι μαζι μας για χρόνια.
Αυτά καταλαβαίνω εγώ και όποιος φίλος έρθει στην πόλη μου ευχαρίστως να κεράσω καφεδάκι στο σπίτι μου και να του δείξω τα αρχεία μου με το τι ψαράκια φιλοξενήθηκαν στα ενυδρεία μου σε γλυκό και θαλασσινό νερό.Να δει εάν τα ψάρια μου είναι κονσερβοποιημένα, και φυσικα να συνομιλήσει μαζί τους,(για το πως νιώθουν...αν περνούν καλά...κλπ) γιατί αυτην την ικανότητα εγώ δεν την έχω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries