Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #108  
Παλιά 04-09-18, 19:39
Το avatar του χρήστη giorgostriv
giorgostriv Ο χρήστης giorgostriv δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-10-2016
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

Παναγιωτη,εγω ειχα βρει ενα μεγαλο σκιμερ no niche της heisner το οποιο δεν ειχε δικια του αντλια σαν αυτα τις αραχνες που επιπλεουν,αλλα του εβαζες μια αντλια που προτεινε για τα λιτρα του,ετσι και εγω του εβαλα και δουλευε αρκετα καλα,το προβλημα ηταν οτι περναγαν απο τις σχισμες στο καλαθακι του μικρα σκουπιδια και μπουκωνε η αντλια.σκεφτηκα να του βαλω ενα τουλι για να τα κραταει αλλα δεν δουλευε σωστα .Μετα ηθελα να το βαλω να πηγαινει στον πρωτο θαλαμο του φιλτρου που πηγαινε και το botom drain αλλα δεν ηξερα αν το ολο συστημα θα ειχε την δυναμη να του κατεβαζει το καλαθακι,και επρεπε να τρυπησω τα μονομπλοκ τσιμεντα με τα σιδερα,και ετσι το αφησα και το γυρησα πισω. Το καλυτερο σκιμερ παντως ειναι της υπερχηλισης , αυτο μου δουλευε τελεια οταν εκλεινα τα μποτομ ντραιν,μαλλον για να δουλεψει σωστα και με τα μποτομ ντρειν σε λειτουργια επρεπε ο καδος να εχει βαθος οσο και ο πατος της λιμνης. Το θεμα ειναι απο σκιμερ τα εχω δοκιμασει ολα.Και σε ολα καποιο χαζο η εξυπνο ψαρι θα παει να χωθει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01351 seconds with 11 queries