Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 17-06-11, 21:09
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από \/ag Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην τρελαίνεστε οτι πέφτει έτσι η απόδοση από τα φίλτρα!!

Δηλαδή όταν πας να πάρεις φίλτρο ξέρεις οτι θα παράγει τα μισά λίτρα από αυτά που λέει...ΦΥΣΙΚΑ και ΟΧΙ!!μην τρελαθούμε..

Αυτή η περίπτωση του άρθρου που αναφέρατε είναι μεμονωμένη και αν προσέξετε αυτά που γράφονται μπορεί να έκανε και λάθος το παιδί στην μέτρηση και να μην μέτρησε σωστά..η συζήτηση δεν συνεχίστηκε οπότε δεν μάθαμε τι έγινε τελικά..
Οταν ειχα το φιλτρο το 2233 για τα 160 λιτρα που ειπα πιο πανω και ρωταγα σε φορουμ αν αρκει για τα λιτρα μου, μου ειχαν πει οτι η ροη πεφτει και δεν ειναι σαν την ονομαστικη. Και αρχαριος και εγω τους ειπα: Δηλαδη ωραια το φιλτρο εχει ονομαστικη ροη 480λ/ω αρα και στα 360 να πεφτει ας πουμε, παλι θα γυριζει το νερο του ενυδρειου 3 φορες την ωρα (σκεπτομενος οτι 160 μικτα λιτρα αρα καθαρα ας πουμε 130-140). Τοτε απαντησε ο delta66 και μου ειπε:

Για να μην πεφτεις τοσο εξω στους υπολογισμους, η ροη πεφτει περιπου στα μισα.


-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
το ιδιο πρεπει να ειναι..

ΣΤΡΑΤΗΓΕ κανε μου μια χαρη και μετρα λιγο ποσα εκατοστα ειναι υψος πλατη και πλαγια και πες μου γιατι εχω αρισει και το σκεφτομαι σοβαρα τωρα..και πως πιανετε? ρυθμιζετε το που θα πιαστει ? κανει ανατάραξη?και αυτο λεει 700 λιτρα την ωρα αλλα ουτε καν πιστευω..

Oπως το βλεπεις εδω στη φωτογραφια που εχει το κενο? Απλα το ακουμπας στο τζαμι και στεκεται. Δεν ειμαι σπιτι να μετρησω τις διαστασεις του αλλα το λεει στο site που θα δεις και τη φωτογραφια:

http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1443

19,5 πρεπει να ειναι το μηκος και 18 το υψος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 17-06-11 στις 21:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01574 seconds with 11 queries