Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #61  
Παλιά 24-08-15, 20:02
GIANNHS KOI Ο χρήστης GIANNHS KOI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2013
Περιοχή: Attikh
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή κοι

Τα ψάρια που φιλοξενούμε στα ενυδρεία η στης λίμνες μας γεννήθηκαν και μεγάλωσαν σε τεχνητά εκτροφεία ζούνε σε συγκεκριμένο χώρο και έχουν εξοικειωθεί με τον άνθρωπο .Αν αυτά τα ζώα τα ελευθερώσεις στο φυσικό τους περιβάλλον δύσκολα θα επιβιώσουν. Όλοι μας που έχουμε μικρούς υδροβιοτοπους στα σπίτια μας ικανοποιουμαι το προσωπικό μας εγώ και όχι την άνετη και ελεύθερη διαβίωση των ψαριών. Όποιος πραγματικά ήθελε αυτό θα πήγαινε να επισκεφτεί αυτά τα ζώα στο φυσικό τους περιβάλλον .Ποιος είναι αυτός αλήθεια που γνωρίζει ότι το χρυσόψαρο για παράδειγμα ζει καλύτερα στα 20 - 50-80-100-200- 500 η στα 1000 λίτρα? . Το σίγουρο είναι ότι τα ζώα αυτά θέλουν οπωσδήποτε ένα καθαρό περιβάλλον καλή οξυγόνωση και μια σωστή και ισορροπημένη τροφή .Αυτά είναι ζωτικής σημασίας και όχι τα 20 και τα 30 λίτρα παραπάνω. Όσο αναφορά για τη βιολογία η γνώμη μου είναι ότι η ελαφρόπετρα δεν είναι καθόλου καλώ βιολογικό υλικό .Στομωνη πολύ γρήγορα και δεν επιτρέπει στα καλά βακτήρια να δημιουργισουν μια δυνατή αποικία ούτως ώστε να διευκολυνουμε το νερό να κάνει πιο γρήγορα των κύκλο του αζώτου .Εγώ δουλεύω το kristal bio έχει τουλάχιστον 10 φορές μεγαλύτερη βιολογική επιφάνεια από οποιοδήποτε άλλο βιολογικό υλικό όπως πχ το κ1. Δεν στομωνη ποτέ,δεν γκρεμίζει το ph (κρατάει την ισορροπία) συν ότι εξοικονομούμε πολύτιμο χώρο για τα φίλτρα .Άλω ένα εξαιρετικό υλικό είναι bio star,και η ιαπωνική ψάθα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01445 seconds with 11 queries