Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-01-05, 08:39
3leon Ο χρήστης 3leon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-09-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή Παρακαλώ για οδηγίες μαιευτικής

Καλημέρα σε όλους.
Την Κυριακή (23/01/05) παρατήρησα οτι η labidochromis sp yellow μου ειναι μπουκομένη και μάλιστα απο το μισάνοιχτο στόμα της διέκρινα μικρά ψαράκια. Τρελάθηκα απ'τη χαρά μου και αμέσως φώναξα την γυναίκα μου για να το δει και αυτη μήπως και έκανα λάθος.Αφού επιβεβαιώθηκε και από εκείνη ετοιμάσαμε το μαιευτήριο ( ενα ενυδρείο 10 λιτρων που έχουμε για ώρα ανάγκης ) βγάζοντας νερό απο το ενυδρείο , βάζοντας ένα στρωμένο φίλτρο με σφουγγάρια που είχα στο μεγάλο, ενα θερμοστάτη 55w και μετά προσπαθήσαμε να πιάσουμε την μέλλουσα μαμά αλλά στάθηκε αδύνατον.
Την άλλη μέρα και αφού ο Σταύρος από το "ΑΒΥΣΣΟΣ" μου είπε οτι λίγα θα σωθούν αν δεν βγεί απο εκεί, γύρισα στο σπίτι προβληματισμένος για το τι πρέπει να κάνω. Ανοίγω την πόρτα και βλέπω την γυναίκα μου να έχει ξεστήσει το μισό ενυδρείο και να προσπαθεί να πιάσει το ψαράκι. Σε ερώτηση μου "Τι κάνεις εκεί ? " η απάντηση ήταν "Εγω τα ψαράκια τα θέλω" Λειτούργησε φαίνεται το μητρικό ενστικτο ( μάννα δυο παιδιών ). Με την δική μου βοήθεια σε 5 λεπτά η έγγυος βρισκόταν στον δικό της χώρο μακρυά απο κάθε κίνδυνο.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρέπει να βάλω και τον αρσενικό μαζι και αν υπάρχει πρόβλημα γιατι η έγγυος δεν τρώει καθόλου. Επίσεις σε πόσες μέρες να περιμένουμε το ευχάριστο και τι πρέπει να κάνω απο 'κει και πέρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01411 seconds with 11 queries