Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #56  
Παλιά 18-10-10, 11:54
Το avatar του χρήστη azores
azores Ο χρήστης azores δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-04-2005
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν νομιζω οτι υπαρχει παραπληροφορηση,
δλδ, έχεις κάποιο αληθινό παράδειγμα? για φίλτρο που χάλασε και δεν το αντικατέστησα? Αν ναι, θα ήθελα να το ακούσω
Από την άλλη εγώ έχω αρκετά παραδείγματα και για πράγματα που δεν αγοράστηκαν από εμένα, αλλά αντικαταστάθηκαν ή συντηρήθηκαν.
Και με αποδείξεις, όχι λόγια..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
και ναι οι μεσαζοντες τρωνε ολη την βρωμια αλλα αμα κανει ενα φιλτρο 150ε και το εχω ενα μηνα και το χαλασω και η μαμα εταιρια λεει οτι ειναι εκτος και δεν το κανει αντικατασταση, εσυ σαν μαγαζι τι θα κανεις θα μου δωσεις καινουργιο που θα το πληρωσεις απο το ταμειο σου δεν νομιζω και αν το κανεις μπραβο σου αλλα θα εισαι σαν την μηγα στο γαλα.
Τι εννοείς "χαλάσεις"? Για να χαλάσεις π.χ. ένα εξ. φίλτρο και να μην υπάρξει αντικατάσταση με ένα μήνα λειτουργίας θα πρέπει να κόψεις το καλώδιο του ρεύματος και να βάλεις "διακόπτη" για να το ανοιγοκλείνεις όποτε θέλεις ή να γίνει διακοπή ρεύματος και να μην αντέξει το πηνίο του ή να του κάνεις τρύπα για να περάσεις το καλώδιο του co2 απευθείας στην φτερωτή.. Διαφορετικά το λάθος είναι κατασκευαστικό.. Εκεί ο δρόμος που ακολουθείς είναι πρώτα στο μαγαζί που το προμηθεύτηκες, μετά στον αντιπρόσωπο - εισαγωγέα (κάτι που συνήθως το κάνει το μαγαζί) και τέλος με ένα mail απευθείας στον κατασκευαστή. Πίστεψε με εκεί θα πονέσει ο αντιπρόσωπος..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο για το προβλημα που λες για τα tunze ειναι αστοχια υλικου και το αλλαζει για να μην χαλασει το ονομα της γιατι βγηκε βρωμα οτι ολα τα τθνζε χαλανε....
Σε ενημερώνω ότι δεν ήταν αστοχία υλικού. Τα αξονάκια ήταν ανοξείδωτα, αλλά όχι τόσο ανθεκτικά για την χρήση σε συνθετικό αλάτι που χρησιμοποιούμε, που είναι πολύ πιο καυστικό από το θαλασσινό. Και κάποιες αντλίες ήταν εκτός εγγύησης (μετά 2 χρόνια) για τον απλό λόγο ότι αν συντηρείς σωστά την αντλία σε κάποιους κράτησε περισσότερο και σε κάποιους λιγότερο. Και επειδή "έπιασα" την Tunze να σου πω ότι σχεδόν όλοι κάποια στιγμή αγόρασαν την βάση που κρατάει τις αντλίες. Το μισοφέγγαρο. Εκεί δεν ήταν αστοχία υλικού. Εκεί είναι καθαρά θέμα συντήρησης. Αθάνατο ξύδι που είπε και ο drbig.

Παρεμπιπτόντως το ίδιο πρόβλημα με αξονάκια είχε και η Eheim παλαιότερα στην σειρά classic. Με το που ξεκινούσαν τα φίλτρα έσπαγε η φτερωτή. Προς ενημέρωση εκεί την "ζημία" την "έφαγε" το μαγαζί. Η μαμά εταιρεία δεν ενημερώθηκε καν. Ρώτα τον Κυρ.Μάκη στην αγγελάκη να σου πει..

"Τσίμπησα" και απάντησα 1 μήνα μετά (και θα απαντούσα και 1 χρόνο μετά), γιατί είπες καθαρά ότι τα μαγαζιά (ανέφερες και το δικό μου) διαβάζουν τα ποστ και είναι <προετοιμασμένα> για την επόμενη κίνηση τους κάτι που είναι αναληθές, εάν δεν έχεις πραγματικά παραδείγματα.

Διαφορετικά είναι λόγια του αέρα και από τέτοια έχω χορτάσει σε αυτή τη χώρα..
__________________
web mail : azores78@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01813 seconds with 11 queries