Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 18-04-16, 11:55
Το avatar του χρήστη kostas66
kostas66 Ο χρήστης kostas66 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2016
Περιοχή: Σταυρός Αγίας Παρασκευής
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Βαλασία Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου την εβγαλα απο το ενυδρειο εκανα μια μεγαλη αλλαγη νερου και εβαλα οπως ειπα τυροκομικο αλατι 110 γρ για τα 60 λτ του ενυδρειου μου,απο εκει και περα εκανα αλλαγες νερου καθε 2 μερες 10%. Σε αυτο το διαστημα το μωρο παρουσιασε τα συπτωματα.
Οπως θα προσεξατε τα no3 μου ειναι μηδενικα πριν την θεραπεια ηταν στο 50 περιπου (οι μετρισεις τοτε γινοταν με στικς τωρα με υγρα τις sera) .
Η αναλογία αλατιού που έβαλες είναι για θεραπεία (όχι για πρόληψη). Τόσο είχα βάλει και εγώ για το ick.
Στην περίπτωση ick πάντως πρέπει να ανεβάσεις σταδιακά και θερμοκρασία στους 30 βαθμούς.
Περίμενε να σου προτείνουν λύσεις πάντως οι ειδικοί.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Βαλασία Εμφάνιση μηνυμάτων
καποια στιγμη στην μια θυληκια μου εμφανιστικε στο πλευρο της κατι σαν χτυπημα , εψαξα φωτος απο το ιντερνετ για να συγκρινω αλλα δεν κατεληξα πουθενα, τελικα πηγα στο πετσοπ και μου εδωσε ενα φαρμακο για διαφορες παθησεις,το εβαζα καθημερινα και με τις δοσολογιες που ανεφερε αλλα τελικα την 6η μερα μας αφησε η γκαπινα μου.
Αυτό εδώ και εδώ είναι ένα πολύ καλό φυσικό φάρμακο για τέτοια περιστατικά από ότι μου έχουν πει και στο συνιστώ για έκτακτες περιπτώσεις.... Εγώ το έχω πάρει από το ΑΒΥΣΣΟΣ γιατί δεν το βρίσκεις εύκολα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas66 : 18-04-16 στις 11:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02143 seconds with 11 queries