Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-02-09, 20:16
Το avatar του χρήστη N4505
N4505 Ο χρήστης N4505 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-08-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 325
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλει λίγο ψαξιματάκι το θέμα με την περιεκτικότητα του υποστρώματος σε άζωτο (πιθανώς και σε φώσφορο).. Θυμάμαι ότι κάτι έγραφε σχετικό ο τύπος στο άρθρο αυτό, αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο τώρα να το ψάξω.. Έχε το υπόψιν, όμως, και ρίξε καμιά ματιά σχετική..
Σ'ευχαριστώ φίλε μου! Στο άρθρο ο τύπος προτείνει χώμα για γλάστρες απ'ό,τι κατάλαβα που είναι πλούσιο σε όλα, αλλα με το aquasoil ελπίζω να είμαι καλυμμένος αφού και ο ίδιος ο κ.Θωμάς Μπάρας (T.Barr) το προτείνει. Άσε που το χρυσοπλήρωσα κιόλας... Θα το ψάξω όμως καλού κακού.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελει 2 μηνες περιπου το dry start..και την μεταβαση σε immersed μην την φοβασαι, γινεται ευκολα !
Σ'ευχαριστώ Αλέξανδρε! Για την μετάβαση νομίζω πως όταν κάνεις ταυτόχρονα και μεταμφύτευση είναι πιο εύκολα τα πράγματα γιατί το φυτό ξαναπροσαρμόζεται ούτως ή άλλως. Όταν όμως το HC μένει εκεί που είναι βολεμένο, με όσο co2 θέλει απ'τον αέρα και ξαφνικά το γεμίζεις νερό, τότε παίζει να λιώσει εύκολα αν δεν υπάρχει μπόλικο co2. Εντωμεταξύ δεν είμαι για DIY co2, οπότε λέω να τα τσιμπίσω τα μανόμετρα για να 'μαι σίγουρος.
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries