Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 04-10-15, 12:46
Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-09-2015
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Ναι τα φυτά είναι μόλις δύο εβδομάδων, το ενυδρείο έτρεχε 10 χρόνια με άλλο βυθό ακατάλληλο για φυτά και μόλις πρόσφατα άλλαξα κι έβαλα άμμο. Βασικά στα διάφορα φόρουμ του είδους συμπεριλαμβανομένου και του GAB έπεσε πολύ διάβασμα μέχρι να το στήσω απ την αρχή γιατί είχα μία ατυχία πριν λίγους μήνες με την αντίσταση που χάλασε χωρίς να το πάρω χαμπάρι με αποτέλεσμα να πέσει η θερμοκρασία στους 10 βαθμούς και να ψοφήσουν όλα εκτός από ένα cherry barb το οποίο είχε γεννηθεί στο ενυδρείο μου!!! Ετσι αποφάσισα να ασχοληθώ πιο σοβαρά μιας και πριν δεν είχα ιδέα, ό,τι μου είχαν πει στα pet shop. Ετσι πήρα Α.Ο. κι επεξεργάζομαι το νερό και είδα αμέσως αποτελέσματα μιας και συνέχεια εναλλάξ μέρα παρά μέρα γεννάνε αυγά τα lemon και τα cherry που δυστυχώς τα τρώνε μιας κι ακόμα δεν έχει φουντώσει η φυτομάζα. Οι φωτό είναι απ την πρώτη μέρα των φυτών, τώρα είναι πιο φουντωμένα, μάλιστα έχω ήδη αρχίσει και κλαδεύω μέχρι να στηθεί όπως το έχω φανταστεί, φτιάχνω μόνος μου το θειικό κάλιο και έχω σκοπό σιγά σιγά να φτιάξω κι άλλα λιπάσματα όπως και στο μέλλον να μπει και μπουκάλα co2 αλλά όταν βρω δουλιά γιατί εδώ και 3 μήνες είμαι άνεργος. Θα αγοραστούν επίσης μερικά cherry barb να φτιαχτεί σωστή αναλογία για χαρέμι - κοπάδι και μόλις στρώσει ο βυθός και μερικά corydoras, ίσως και γαρίδες, θα δείξει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01398 seconds with 11 queries