Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 14-04-20, 00:02
Το avatar του χρήστη giorgostriv
giorgostriv Ο χρήστης giorgostriv δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-10-2016
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

Το μεγαλυτερο προβλημα περα απο τη φιλτρανση ειναι οτι δεν σε βλεπουμε να σκαβεις,τωρα που ειναι μαλακο το χωμα.Και θελουμε και φωτο απο την προοδο των εργων. Τωρα προς την φιλτρανση επρεπε να σου γραψω τον κανονα για να τρεξει η λιμνη σου απροβληματιστα.Τωρα για φιλτρανση χωρις να εχεις κοι η και μεχρι να μεγαλωσουν και με 300λιτρα φιλτρο με καλα υλικα φιλτρανσης και καλη κυκλοφορια νερου να σου παει,αλλα και αυτο εξαρτατε απο τη ρυπανση της λιμνης απο φυλλα η απο την εκθεση της στον ηλιο.Για uv λαμπα αν θες να βαλεις κανενα προβλημα οτι βαζουμε καλο ειναι.Εγω στην δικια μου δεν εχω.Ειδες αναφερεις την uv για την διαυγεια του νερου,ενω πρεπει να δωσεις χρημα για την αγορα της να πληρωνεις την δεη βαση της καταναλωσης της και να την αλλαζεις γιατι ειναι για καμποσες ωρες λειτουργειας, και ολα αυτα για να καταπολεμησεις το προβλημα της αλγης που πιθανως να εμφανιστη. Το θεμα ειναι ομως να καταπολεμας την αιτια του προβληματος,που αυτο θα ειναι η ανεπαρκια της φιλτρανσης.Και αυτα στα λεω γιατι και εγω παθων ειμουνα και εψαχνα να βαλω τα χιλιαδυο,αλλα τελικα αποφασισα να βελτιοσω τα φιλτρα και απο τοτε ολα ενταξη.Στη uv παντως δεν ειμαι αντιθετος μιας και καταπολεμα και παθογονα βακτηρια ,αλλα αν ειναι ετσι δεν θα καταπολεμα και τα οφελιμα?Αυτα σκεφτομουν και τελικα δεν εβαλα.Οπως και να εχει το θεμα μην απογοητευσε προχωρα και η λιμνη θα σου δωσει μεγαλη ευχαριστηση.Και οτι δυσκολια συναντησεις εδω ειμαστε να βοηθησουμε οσο μπορουμε.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01610 seconds with 11 queries