Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 16-09-13, 10:54
Το avatar του χρήστη nicpapa
nicpapa Ο χρήστης nicpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 2.212
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
κατι σαν κωπηποδα γλυκου νερου ειναι αυτα?
Ειναι πιο μικρά απο τα κωπηποδα, περπατάνε στο τζαμι πάνω, και συνηθως ελκονται απο το φως, πρεπει να τρωνε αλγη ..
Τα κωπηποδα κάνουν σπασμωδικές κινησεις, αν τα προσεξεις , ενω αυτά απλα γυροφερνουν στο τζάμι , πρεπει να τα παρατηρησεις για να προσεξεις οτι ειναι ζωντανα..
Εβγαλα φωτο αλλα ο φακος μου δεν τα πιανει με τιποτα.
Το ειχα δει και σε εναν φιλο στην Ροδο, και το ειχε ψαξει , μου ειχε πει ψειρες του νερου...
Τα εχω κυριως στα γαριδαδικα μου, σε αυτα που τρεχουν πάνω απο χρόνο.
Σε αλλο που εστησα πριν 2 μηνες, ακόμη δεν εχουνε εμφανιστει παρολο που εχω βάλει , νερο και απο αλλο ενυδρειο καθως και φυτά.
Και ομως αν κανεις μεγάλες μεταβολές στο νερό , αυτές εξαφανιζονται...





Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχαχα! θα γινουμε ψυχωτικοι εδω μεσα
χαχα , αν ειχες μικροσκοπιο, και εβλεπες τι εχει το νερο, δεν νομιζω να εβαζες ξανα χερι μέσα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Commando Εμφάνιση μηνυμάτων
μη μου λετε τετοια ρε παιδια!!!αν και δεν ηταν αυτο που λετε γιατι εκοψα το ταισμα και εκανα καθε δυο μερες αλλαγη νερου και αυτες πολλαπλασιαζονταν με γεωμετρικη προοδο!πρωτοεμφανιστηκαν μετα απο ενα ταισμα που ειχα κανει με αθερινα!(απο ψαραδικο εννοειται)!
Ισως ειναι κατι αλλο, μονο καλό κανουν οι μικροοργανισμοι αυτοι.... ακόμη και τα μικρά σκουληκάκια εχουν τον ρόλο τους στο ενυδρειο.

Απο την στιγμη ομως που αναφερες σκουληκια, οπως το flatworms ,ειναι απο το υπερβολικό φαγητο, μπορει να έχεις και τα άλλα που βρίσκονται στον βυθό.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01503 seconds with 11 queries