Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-08-08, 13:27
σταυρος γ Ο χρήστης σταυρος γ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή ειναι λιγο κουραστικο

οντως το καθαρισμα ειναι λιγο κουραστικο η ποσοτητα ομως απο κουτσουλιες κτλ ειναι τεραστια.φοτο θα ανεβασω μολις παρω μια ψηφιακη καμερα και βρω καπιον τροπο να βαλω τις φοτο απο την καμερα στον υπολογιστη. με τις δυνατοτητες που εχω αυτη τη στιγμη θα επρεπε να κουβαλησω ολον τον υπολογιστη μαζι με το επιπλο στη λιμνη για να μπωρεσω να χρησημοποιησω την καμερα του. το σχεδιο του φιλτρου ειναι απλο. μια μικρη αντλια (βυθιζομενη) αντλει το νερο μεχρι 3 κατα σειρα μηχ φιλτρα το πρωτο με ανοιγματα κοτετσοσιτας και το μικροτερο με ανοιγματα οσο το τουλί της μπομπονιερας μετα απο αυτο το νερο χυνεται σε μια λεκανη (παμπαλαιο πλυντηριο λεκανη) στο οποιο υπαρχει ενα κοματι απο το φιλτρο με σπιφανεια 40 επι 50 απο εκει το νερο περνα μεσα απο το φιλτρο μετα το φιλτρο εχω λαστιχο κομενο σε μακαρονι περιπου 2 εκ μεσα σε δυχτακια καθως και μπικουτια για μαλια σε δυχτακια και αυτα κατοπιν το νερο χυνεται στη λιμνη. ο σκοπος μου ειτανε να βγαλω οτιδηποτε στερεο απο το νερο. σιγουρα το νερο δεν ειναι καθαρο μετα απο 3-4 μερες απο το αλαγμα ομως δεν γινεται πιο καθαρο με 11 παπιες να κολυμπανε μεσα σε 1500 λιτρα νερο .11 παπιες αντιστιχουν σε εκατονταδες ψαρια οσον αφορα τις απεκρισεις τους
-------------------------
φυσικα και δεν μπορω να παω διακοπες. με 11 παπια 6 φασιανους .2 σκυλια και 4 γατες συν τον λαχανοκηπο τα λουλουδια τα δεντρα και τωρα και την λιμνη ειναι εντελως αδυνατο να λειψω απο το σπιτι για πανω απο 24 ωρες. εκτος αν προσλαβω εργατη να τ αφροντιζει οσο λειπω. ενοειται οτι χρειαζομαι ενα δυωρο τισ καθημερινες και κανα 5ωρο 6ωρο τις αργιες και τα σαβατοκυριακα να ασχολουμαι για να υπαρχουν ολα αυτα .δεν με χαλαει παντως καθολου. οσα ταξιδια ηταν να κανω τα εκανα τα 4 χρονια που σπουδαζα στην αγγλια. δεν μου αρεσουν αλωστε. προτιμω τα παραπανω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη σταυρος γ : 06-08-08 στις 13:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01603 seconds with 11 queries